У яких випадках потрібний внутрішній трудовий розпорядок?

у яких випадках потрібний внутрішній трудовий розпорядок?

Вам знадобиться
 • Внутрішній розпорядок
 • Внутрішній трудовий розпорядок
Інструкція
 • . 1

  Кожна організація повинна мати документ, що регулює правила і особливості внутрішнього трудового розпорядку. Про його необхідність в кожній установі немає потреби говорити, так як саме цей документ регулює питання праці і відпочинку, зарплати і заохочень, зобов’язань і вимог. З огляду на те, що режим праці та графік у різних установ різний, даний документ не має єдиної форми для всіх установ. Керівництво кожної організації займається розробкою цих правил спільно з юридичним відділом.

 • . 2

  Документ оформляється як окремий акт або як додаток колективного договору. Отже, внутрішній розпорядок кожної установи приписує умови роботи для всіх службовців і покликаний відображати інтереси трудівників даної установи. Складаються правила, керуючись трудовим кодексом РФ. При складанні акту потрібно врахувати специфіку організації і виходячи з її особливостей вже розробляти документ. Тому распорядительно-організаційний документ має включати в себе загальні положення. Наприклад, для кого розроблені правила, їх цілі і ким вони затверджені. Потрібно згадати про порядок прийому і звільнення працівників.

 • . 3

  Важливо врахувати графік робіт з повним і неповним робочим днем, а також взяти до уваги особливості режиму роботи при випадках, коли припинення роботи неможлива. Це можуть бути різні підприємства, де верстати повинні працювати цілодобово. Внутрішній трудовий розпорядок повинен враховувати відмінні риси робочого часу організації і робити наголос на типових ситуаціях. Важливо наказати основні права і обов’язки обох сторін. Наприклад, співробітники повинні чітко виконувати свої посадові обов’язки, а роботодавець повинен створити нормальні умови праці, вчасно виплачувати зарплату, відпускні і т. д.

 • . 4

  У документі також повинні бути порушені питання про режим робочого дня, про час перерви, святкових днів, оплачуваних і неоплачуваних відпусток. У розпорядку обов’язково має бути пункт про виплату зарплати. Важливо врахувати заохочення і преміальні, а також відповідальність за недотримання правил і стягнення. Необхідно також дотримання конфіденційності обома сторонами. Складаючи правила, не можна перевантажувати документ зайвою інформацією, він повинен бути легко сприйнятливим.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :