Важливість вибору професії для школярів

важливість вибору професії для школярів

Вам знадобиться
 • Гуртки
 • Тестування
Інструкція
 • . 1

  Гуртки, секції, заняття за інтересами. Психологи рекомендують вибирати майбутню професію, враховуючи схильності, таланти, здібності та потенціал дитини. Все це проявляється ще в ранньому дитинстві. Тому відвідування різних гуртків і секцій в дитячому саду — фундамент, на якому грунтується вибір професії.

 • . 2

  Спеціалізовані класи. Сьогодні особливо популярні фізико-математичні, лінгвістичні, юридичні та гуманітарні профілі, які цілеспрямовано готують школярів до певних видів професії. Більше уваги приділяється тих предметів, що необхідні для вступу до інституту. Уважні батьки завжди «в курсі» захоплень та інтересів своєї дитини, і не перешкоджають йому у виборі своєї майбутньої професії.

 • . 3

  Бесіда з профконсультантом. Через професійну діяльність людина не тільки забезпечує своє існування, але і задовольняє потреби в суспільних відносинах. Сучасний ринок праці різноманітний, і розібратися в ньому самому дуже важко. Допомога кваліфікованого профконсультанта в центрах зайнятості населення сприяє кращій орієнтації в професіях і вимогах до фахівців. Заняття проводяться як індивідуально з використанням технічних засобів, так і в групі, щоб підліток розумів всю важливість вибору професії.

 • . 4

  Тестування. Результати комп’ютерних випробувань на визначення пріоритетних сфер діяльності допоможуть психолога або фахівця служби зайнятості правильно проконсультувати підлітка. Існують і друковані збірки, і різні онлайн-тести для проходження їх самостійно. Але потрібно розуміти, що за їх результатами можна лише отримати певні рекомендації, а не обов’язкові до виконання вказівки. Також важливо знати, що смаки і пріоритети з часом можуть помінятися, та й сама професія може зовсім зникнути. Але яку б справу не вибрав школяр, можна завжди знайти час для саморозвитку, підвищення кваліфікації та отримання нової спеціальності.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :