Ви теж хочете знати, як вилікувати дисбактеріоз?

ви теж хочете знати, як вилікувати дисбактеріоз?

Вам знадобиться
 • Особлива дієта
 • Фізична активність
 • Продукти, що містять живі лакто-і біфідобактерії
 • Про-, пре-і синбіотики
 • Консультація терапевта
Інструкція
 • . 1

  У кишечнику кожної людини знаходиться величезна кількість всіляких бактерій, які виконують не просто важливі, а життєво необхідні функції для всього організму в цілому. На жаль, іноді мікробний баланс порушується, корисних лакто-і біфідобактерій стає менше, а от кількість патогенних мікроорганізмів зростає. Таке якісне і кількісне зміна складу мікрофлори кишечника називається дисбактеріоз. Дисбактеріоз — це не захворювання, а синдром, який розвивається на тлі певних хвороб, однак якщо його не лікувати, це може привести до різних несприятливих змін у всьому організмі людини, які можуть бути як незначними, так і вельми серйозними. Хоча б раз у житті дисбактеріоз був у кожного.

 • . 2

  Як правило, дисбактеріоз є наслідком перенесених інфекцій, прийому антибіотиків, загострень хронічних захворювань ШКТ, незбалансованого харчування, зловживання алкоголем і т. д. діагностування та лікування даного синдрому займається терапевт, тому як тільки у людини з’явилося відчуття дискомфорту або болю в животі, змінився стілець або спостерігається підвищене газоутворення, першим ділом слід відправитися до нього, оскільки саме цей фахівець підкаже, як вилікувати дисбактеріоз. По-перше, лікар призначить спеціальні аналізи, щоб упевнитися, що це дійсно порушення мікробного балансу в кишечнику, а по-друге, допоможе діагностувати першопричину, тобто виявити основне захворювання, на тлі якого і розвинувся дисбактеріоз, і ліквідувати її.

 • . 3

  При легкому ступені дисбалансу буває достатньо усунення основної причини, тобто лікування основного захворювання, щоб мікрофлора кишечника нормалізувалася. Щоб прискорити цей процес, зазвичай рекомендують дотримуватися особливої дієти, вести активний спосіб життя і вживати якомога більше продуктів, що містять живі лакто-і біфідобактерії. Раціон харчування при дисбактеріозі повинен складатися, насамперед, з м’яса, оскільки саме воно є головною їжею для шлунка. Справа в тому, що білок, що міститься в м’ясі у великій кількості, всмоктується, починаючи з верхніх відділів кишечника і виходить, що шкідливі бактерії, які знаходяться в основному в нижніх відділах, залишаються без харчування і поступово слабшають. Звичайно, варто пам’ятати, що все добре в міру і є тільки м’ясо, звичайно ж, не потрібно.

 • . 4

  Жирні продукти, такі як, наприклад, сало або жирні сорти риби також будуть корисні в даному випадку, оскільки жир активізує виділення жовчі в кишечнику, яка знищує шкідливі бактерії. При дисбактеріозі в щоденному раціоні обов’язково присутність продуктів, що містять клітковину (овочеві супи, салати, хліб з висівками), оскільки клітковина стимулює зростання корисних мікроорганізмів. Від солодкого, фастфуду та бобових найкраще зовсім відмовитися на час лікування. Рідини треба пити якомога більше, а от про каву і газованих напоях доведеться забути. Щодня за 30 хвилин до сну добре буде випивати склянку кефіру. Головним же «ліками» в даному випадку буде вживання продуктів, що містять живі біфідобактерії. Насамперед, це йогурти та біфідокефір.

 • . 5

  Також при легкому ступені порушень мікробного балансу будь-який лікар порекомендує якомога більше рухатися, оскільки рух допомагає привести м’язи кишечника в тонус, що, в свою чергу, посилює перистальтику і кишечник спорожняється своєчасно, а порожній кишечник — це відмінна профілактика дисбактеріозу. Однак бувають досить серйозні випадки порушення балансу мікрофлори і тоді без більш серйозної терапії, яка проводиться відразу по декількох напрямках, вже не обійтися. Як лікувати дисбактеріоз у таких випадках? Лікування починається з того, що за допомогою лікарських препаратів намагаються придушити патогенну мікрофлору і перешкодити розмноженню мікроскопічних грибків, щоб з’явилося місце для корисних мікроорганізмів, якими згодом і наповнюють кишечник.

 • . 6

  Фахівцям вдалося довести, що потрапляючи всередину, корисні бактерії не тільки приживаються, але й починають розмножуватися, досягаючи з часом необхідного рівня. Сучасні лікарські препарати дозволяють нормалізувати мікробний баланс кишечника швидко і ефективно. Такі ліки діляться на кілька груп: дієтичні добавки, про-, пре-і синбіотики. Пробіотики — це живі мікроорганізми, які необхідні для нормальної мікрофлори кишечника. Пребіотики стимулюють ріст певних корисних бактерій, що знаходяться в товстій кишці. Синбіотики — це суміш про-і пребіотиків, яка покращує виживаність живих добавок у вигляді мікроорганізмів, а також активізує діяльність лакто-і біфідобактерій. Також для лікування дисбактеріозу використовують препарати, звані аубіотікамі.

 • . 7

  Нерідко додатково для того, щоб усунути порушення травлення, призначають заміщають кишкові та / або шлункові ферментні препарати, а оскільки майже завжди при дисбактеріозі спостерігається підвищений метеоризм, лікарі зазвичай рекомендують приймати ліки, спрямовані і на його лікування. Якщо знати, як лікувати дисбактеріоз, то позбутися від цієї проблеми в найкоротші терміни і без особливих турбот не складе ніяких труднощів, проте все ж краще його запобігти. Профілактика полягає, насамперед, у правильному режимі харчування, збалансованої за складом їжі та відмову від шкідливих звичок. Важливу роль грає і фізична активність. Ну а для того, щоб підтримати зростання і розвиток нормальної мікрофлори під час прийому антибіотиків, слід одночасно з ними приймати і пробіотики.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :