Ви теж хочете знати, як врятуватися від повені?

ви теж хочете знати, як врятуватися від повені?

Вам знадобиться
 • Бажання
 • Інформація
Інструкція
 • . 1

  У першу чергу рятувальники рекомендують громадянам, які опинилися в небезпечній зоні, по можливості не використовувати телефонний зв’язок, щоб фахівцям було легше з ними зв’язатися. Радять зберігати спокій, знати місце збору для евакуації. Припустимо, ви дізнаєтеся про що наближається повені або самі розумієте, що воно неминуче, і що якщо не покинути дане місце розташування, потім його покинути буде неможливо (важливо вчасно визначити час до розмиття всіх доріг в околиці, зазвичай в сільській місцевості дороги розмиває дощем). Визначивши, що ситуація виходить з під контролю, беріть з собою тільки найнеобхідніше (їжу, гроші, документи, кішку і ліки). Не варто рятувати старий диван або телевізор, це може коштувати вам життя.

 • . 2

  Як діяти під час повені. Найголовніше не панікувати! Тримайте напоготові засоби переправи (човни), високі чоботи, укладіть в рюкзак (чемодан) цінності, теплі речі, запас продуктів, води та медикаменти. Якщо оголошена евакуація населення, не потрібно її уникати, скористайтеся порадами оперативних служб та рятувальників, які прибули для надання допомоги людям, які потрапили в зону підтоплення.

 • . 3

  Як боротися з повінню. Найбільш ефективний спосіб боротьби з повенями на річках — регулювання річкового стоку шляхом створення водосховищ. Однак така боротьба може привести, при прориві водосховищ або аварійному скиданні води, до ще більш потужної повені. Також використовують поглиблення перекатів та інших мілин. Якщо ви живете більш у віддалених краях, де можна сподіватися тільки на себе то найчастіше використовують мішки з піском, будуючи невеликі дамби навколо будинку або іншого іншої ділянки.

 • . 4

  Як поводитися під час повені. Спробуйте піднятися на найвищу точку і триматися якомога далі від залитого району. Якщо ви не одні — намагайтеся триматися разом або хоча б зберігайте візуальний контакт. Дайте сигнал і повідомте силам безпеки про своє місцезнаходження (якщо у вас є така можливість). Якщо вам не вдалося піднятися на яку-небудь вершину то знайдіть стійкий предмет, не схильний дії потоку, і тримайтеся за нього.

 • . 5

  Як відбувається повінь. Найчастіша причина повеней — рясні і сильні опади. Коли вода заливає зрозумію річок, річка виходить з берегів і затоплює навколишні території, в тому числі і населені пункти. Друга причина, злив води з великої водойми (наприклад, водосховища). Ще один випадок через що може бути повінь — підпір води. Може бути подібне явище при льодоходу, коли лід перекриває русло річки і вода не може спокійно проходити. Наймасштабніші повені: Санкт-Петербург 1824, Гаою 1931, Нідерланди 1287, Міссісіпі 1927, Джонстаун 1889, Зеландія 1953, Дейтон 1913,

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :