Ви теж хочете знати, як живуть оси?

ви теж хочете знати, як живуть оси?

Вам знадобиться
 • Оси
 • Особливості життя ос
Інструкція
 • . 1

  Ви теж хочете знати, як живуть оси? У природі мешкає безліч різновидів ос розрізняються середовищем обитании, розмірами і навіть способом життя. Оси на відміну від бджіл є хижими комахами, саме цим і обумовлюється основні особливості того, як живуть оси. Різновиди ос, представники яких вважають за краще жити відокремлено, цікаві тим, що всі особини підвиду здатні до розмноження, в той час як різновиду суспільних ос позбавлені репродуктивної системи. Як і у випадку з бджолами, приплід у громадських видів ос, несе тільки матка і нечисленні чоловічі особини, що живуть в гнізді. Гнізда суспільних видів ос відрізняються завидною фортецею. Основними жителями таких гнізд є безплідні робочі оси жіночої статі. Так як відрізнити осу від бджоли просто багато хто думає, що ці два комах ведуть різний спосіб життя, але насправді спосіб життя багатьох видів ос і бджіл має багато спільного.

 • . 2

  Зазвичай в гнізді ос проживає сім’я чисельністю від 1 до 5 тисяч особин. Життя ос чимось нагадує життя бджіл і мурах. Як правило, життя такої сім’ї починається, коли оса-матка вибудовує гніздо не більшу за розміром, ніж волоський горіх і відкладає на крайній виступ кілька яєць. Після кладки першого яйця матка продовжує будівництво гнізда до тих пір, поки не сформуються перші дорослі особини, з її яєць. Далі будівництвом гнізда і видобутком їжі займаються тільки робочі особини, які також беруть на себе турботу про молодняку, в той час як матка наймає займатися тільки виробництвом яєць. Так як оси будують гніздо протягом сезону можна легко судити про чисельність особин. Оси, що живуть відособлено більш винахідливі в плані будівництва гнізда. Як правило, вони не вибудовують складних гнізд, а шукають розколини під корою, можуть селитися в тріщинах будинків і навіть під дахом. Після того як оса знесла яйце вона запечатує його в кокон і більше ні як не бере участі в житті модою особини.

 • . 3

  Деякі види одиночних ос, наприклад, оса-халікодоми все ж піклуються про своє молодняке. Вириваючи невелику нірку, вона ловить комаха, паралізує його, і зариває в нірці вшити з личинкою, яка починає харчуватися паралізованим комахою. Більшість людей прекрасно знають, як жалить оса, так як ці комахи досить агресивні і можуть вкусити без причини. Дорослі бджоли не залежно від того, живуть вони відокремлено чи в гнізді, харчуються лімфою комах, квітковим нектаром, можуть вживати в їжу падаль і взагалі всеїдні. Під час полювання на комах бджоли вміло використовують своє жало, щоб убити або паралізувати жертву. Багато тварини теж рідко страждають від укусів ос, адже тільки люди знають, як лікувати укуси оси, а от тваринам доводиться туго. Більшість видів ос мають характерне статура і виділяє їх жовто-чорне забарвлення панцира, але є і виключення, наприклад, дорожні оси, оси-блестянки, оси-німкені, сфециди, які мають менш примітну забарвлення.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :