Вирощування годжі в Україні: практичні поради

вирощування годжі в україні: практичні поради

Вам знадобиться
 • Живці годжі
 • Деревна зола
 • Сухий перегній
Інструкція
 • . 1

  Годжі поки ще нова для України культура, тому інформації про неї дуже мало. Однак багато садівників все одно намагаються виростити її на своїх ділянках. Хтось це робить щоб поправити своє здоров’я, а хтось, щоб добре заробити. Ще б, адже ягоди годжі, ціна в Україні яких не дуже велика, на світовому ринку коштують в два, а то і в три рази дорожче. Існує два види цієї культури: годжі тибетське і годжі китайське. Годжі тибетське було відкрито ченцями ще багато років тому. Відрізняється від китайського раннім плодоношенням. Недоліком цього виду вважається водянистість ягід. Годжі китайське — результат роботи селекціонерів. Кущі його більш розвинені, ягоди солодкі з легким пасльоновим смаком. Незважаючи на те, що культури трохи відрізняються, принцип їх вирощування один.

 • . 2

  Вирощування рослин годжі в Україні цілком можливо, але тільки в тих районах, де кам’янистий або лужна грунт. На чорноземі культура теж буде рости, але догляд за нею потрібен більш ретельний, в цьому випадку рослина може часто хворіти. Важливо пам’ятати, що годжі не переносить перезволоження, для нього більше підійде посушливий клімат. Завдяки цьому, в Україні воно буде прекрасно себе почувати в південно-східних і південних областях. Висадку рослин проводять рядами. Між кожним держаком потрібно дотримуватися відстань не менше 2 м, ширина міжрядь може коливатися від 2 до 3 м. Розмір посадкової ями не менш важливий — він повинен бути близько півметра завширшки і стільки ж в глибину. Заправляти яму бажано сухим перегноєм з додаванням землі і деревної золи.

 • . 3

  Відразу після того, як держак буде посаджений, йому потрібно встановити опору, так як у перші роки молоді пагони будуть падати на землю. Для цього цілком підійде шпалера висотою близько 2 м. У першому 3 — 4 року необхідно формування несучих гілок. Для цього відбирають 3 — 5 найпотужніших і довгих втечі. Згодом на них формуються плодові ланки до півметра завдовжки, на яких з’являються плодові гілки. Кожен рік ці гілки потрібно обрізати так, щоб на ній було від 1 до 4 нирок. Це робиться для того, щоб рослина давало побільше молодого приросту, адже нові плодові бруньки з’являються тільки на ньому. Можна виростити годжі і на маленькому садовій ділянці, тільки тоді його потрібно формувати у вигляді деревця з щільно стислими гілками.

 • . 4

  Щоб цього домогтися потрібно при посадці вбити поруч з держаком прут висотою близько 3 м. Надалі вирощують годжі в один пагін, зміцнюючи його до опори у міру потреби. На висоті близько 1, 5 м видаляють бічні гілки і нирки. А вище плодові ланки і гілки таким чином, як і описано вище. Подібним чином формується дуже красиве деревце з висячими вниз гілками. Доведеться захищати годжі і від шкідників. Доки ця культура ще не дуже поширена, шкідників на ній не дуже багато. Зазвичай — це колорадський жук (адже годжі належить до сімейства пасльонових) поїдає молоду зав’язь і тля на молодих пагонах. Іноді помічають гусеницю озимої совки, яка приносить найбільш сильного збитку. Одна гусениця може за ніч знищити до 20 см молодого приросту.

 • . 5

  Боротися з шкідниками можна всіма доступними способами, починаючи від народних методів, закінчуючи спеціальними отрутохімікатами. Від хвороб годжі в Україні також не застраховані. Найчастіше зустрічаються борошниста роса і фітофтора, що в принципі, звичайне явище для пасльонових. Найчастіше ці хвороби проявляються на кущах, під що не вносилася, або вносилася в малих кількостях, деревна зола. Щоб рослини менше хворіли потрібно спробувати наблизити умови їх розведення до природних, тобто вапнувати землю, не давати кущах загущающие. Грунтуючись на все вищесказане, можна зробити висновок, що годжі в Україні цілком може рости і розвиватися. Головне — створити їй правильні умови. І можливо в майбутньому Україна стане для цієї цілющої ягоди другою батьківщиною.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :