Водяна тепла підлога своїми руками

водяна тепла підлога своїми руками

Вам знадобиться
 • Уміння розбиратися в типах систем «тепла підлога» і добре знати їх конструкцію
 • Знання переваг різних систем «теплих підлог»
 • Навички монтажного майстерності та наявність необхідного обладнання та інструменту
Інструкція
 • . 1

  Отже, «теплі підлоги» бувають двох видів — водяні та електричні. Вони мають свої переваги і недоліки, які необхідно знати.

 • . 2

  Водяні «теплі підлоги» — це система тонких метало-пластикових або пластикових труб, які прокладаються під фінішним підлогою приміщення, закріплюються в бетонній стяжці на глибину в 5 см. Трубки виводяться до парового котла, який забирає воду з водяного стояка нагріває її і, прогнавши по замкнутій системі трубок, повертає в стояк. Ні в якому разі не підключайте цю систему до батарей опалення! Вода буде охолоджуватися в процесі циркуляції, і потрапляти до ваших сусідів холодною. Крім того, ви можете бути оштрафовані комунальними службами за самовільне переобладнання системи опалення. Недоліком системи можна вважати неможливість регулювання температури підлоги, а гідністю — здатність водяної підлоги адаптуватися до будь-якого фінішного підлогового покриття.

 • . 3

  Електричні «теплі підлоги» — це система кабелів або термічних плівок з графітовими провідниками, які підключаються до джерела напруги (розетки) і регулюються за допомогою терморегуляторів. Ці системи не вимагають узгодження з ЖКГ, легко монтуються в будинку, дозволяють регулювати рівень температури нагріву підлоги і економити електроенергію. З недоліків — не кожне підлогове покриття здатне адаптуватися до такого «теплої підлоги».

 • . 4

  Найскладніше в самостійному монтажі систем «теплої підлоги» — укладання кабелів або труб, а також створення їх повної герметичності та ізоляції, підключення до джерел живлення і комунікаціям.

 • . 5

  Велика частина устаткування і матеріалів для створення систем «теплих підлог» прийшло до нас з Європи — батьківщини цього винаходу. Останнім часом ціни на обладнання для опалення неабияк впали через застосування сучасних економічних технологій. Крім того, це — якісні кабелі, що не створюють випромінювань електромагнітних полів, що не протікають труби і надійні системи кріплення. Краще всього вибрати обладнання європейських виробників, які розуміють толк в створенні систем утеплення будинку.

 • . 6

  Не забудьте, що водяний «тепла підлога» вимагає підготовки бетонної стяжки на підлозі, куди будуть ховатися всі труби і комунікації. Електричні кабелі також ховаються в стяжку, готовність якої можна вважати повною лише через місяць після заливки.

 • . 7

  Водяний «тепла підлога» зробити не складно, головне добре розбиратися в процесі його створення і пам’ятати — що це самий економічний варіант опалювальної системи. Тоді він простоїть близько 10 років без поломок і додаткового ремонту. Виберіть тип водяного «теплої підлоги» — він буває на основі бетонної стяжки, настильний (без стяжки) на алюмінієвих пластинах з прокладкою з поліетилену, на дерев’яній основі (на лагах).

 • . 8

  Водяна тепла підлога своїми руками монтується таким чином:

 • . 9

  Водяна тепла підлога — це теплоізоляція, полімерні або металопластикові труби, кріплення, колекторів для підключення до системи опалення та насоса.

 • . 10

  Використовуйте мідні, оцинковані, але найкраще — цільні метало-пластикові труби для системи комунікацій «теплої підлоги». Це позбавити вас від загрози протікання на з’єднаннях.

 • . 11

  Після установки бетонної стяжки на готову підлогу настеляється теплоізоляція — пінополістирол або пеноплекс (для збереження тепла), потім по периметру приміщення і між секторами труб укладається демпферна стрічка, яка компенсує розширення бетону .

 • . 12

  Укладається арматурна сітка, до якої кріпляться труби. Труби укладаються по спіралі, змійкою, черепашкою. Труби не надто щільно кріпляться хомутиками до сітки з інтервалом в один метр. Між трубками відстань не більш 35 см, відстань від стін — не більше 10 см.

 • . 13

  Один край труби кріпиться в подавальний колектор, потім розмотується сам контур, а другий край також кріпиться до колектора, замикаючи контур. Таких контурів може бути кілька.

 • . 14

  Після закріплення труб в колекторі в систему заливається вода і проводиться перевірка герметичності системи під посиленим тиском, що перевищує звичайне в 1. 5 — 2 рази.

 • . 15

  Тільки після цього остаточно заливається верхній шар стяжки сумішшю для теплих підлог. Пол підніметься на 5 — 7 см.

 • . 16

  Монтаж водяного «теплої підлоги» з полістирольних плит з пазами для теплорозподільчих пластин проводиться без стяжки підлоги — плити укладаються на теплоізоляцію. Потім у плити укладаються термопластини, до яких приєднуються труби контурів. Далі проводиться випробування герметики системи і укладається фінішний підлогу без стяжки.

 • . 17

  Дерев’яна система водяного «теплої підлоги» — це дерев’яні лаги, між якими укладається мінеральна вата. Потім на лаги укладаються або готові модулі труб на ДСП або спочатку смуги ДСП, які закріплюються саморізами на відстані 20 см один від одного. Потім зверху настилається вологовідштовхувальним поліетиленова прокладка, на яку встановлюється фінішний підлогу.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :