Вуглекислота

вуглекислота

Вам знадобиться
 • Вуглекислота в балонах
 • Заправити вуглекислоту
Інструкція
 • . 1

  Що являє собою вуглекислота. Вуглекислота у балонах — це не що інше, як скраплений вуглекислий газ, що знаходиться під високим тиском. Газ не має кольору і запаху. При виході з балона, він частково випаровується, а частково при охолодженні моментально перетворюється в пластівці сухого білого снігу. Саме це і спостерігається при випуску газу з вогнегасника під час гасіння пожежі. Властивість вуглекислоти не підтримувати горіння використовується і для отримання безполуменевий вибухів в гірничодобувній промисловості.

 • . 2

  Застосування вуглекислоти. Вуглекислоту використовують при зварюванні. Вона захищає розплавлений метал від шкідливого впливу повітря і, тим самим, забезпечує високу міцність зварювальним швах.

 • . 3

  Крім гасіння пожеж вуглекислота застосовується для виготовлення газованих напоїв. А також як «сухого льоду» при заморожуванні харчових продуктів. Як консервант Е 290, вуглекислий газ дозволяє надовго зберегти продукти в свіжому вигляді. Сухий лід дуже допомагає при транспортуванні в жарку погоду легко псуються. Позитивним моментом є й те, що при таненні такого льоду, рідини не утворюється, адже твердий вуглекислий газ має властивість відразу випаровуватися.

 • . 4

  Низький вміст вуглекислого газу на сьогоднішній день обмежує врожайність деяких сільськогосподарських культур. Тому зараз гостро стоїть питання про підгодівлі рослин вуглекислотою в захищеному грунті. Широке застосування вона отримала в медицині для підтримки низьких температур, як заморозки певної ділянки при проведенні операції.

 • . 5

  Зберігання вуглекислоти. Розфасовується вуглекислота в сталеві балони різної ємності. Такі балони не можна зберігати в холодних приміщеннях і, навпаки, поблизу нагрівальних приладів. Удари можуть призвести до розгерметизації балону. Якщо концентрація в повітрі вуглекислого газу збільшується, то можливо кисневе голодування, згодом задуха. Тому, потрібно звертати особливу увагу і на якісну заправку балона.

 • . 6

  Краще заправити вуглекислоту на спеціалізованому підприємстві. Починати заправку можна тільки при порожньому балоні. Якщо в ньому зберігається невелика кількість кислоти, вона частково перетворюється в газ і створює тиск. Перевірити заправлений балон чи ні, можна по збільшенню його ваги, а також по появі інею на його зовнішніх стінках, якщо заправка відбувається в теплому приміщенні. В даний час не можна назвати такий області, де б не застосовувалася вуглекислота. Але необхідно завжди пам’ятати про заходи безпеки при роботі з нею, як і з будь-якої іншої кислотою.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :