Ягоди годжі: калорійність і властивості

ягоди годжі: калорійність і властивості

Вам знадобиться
 • Ягоди годжі
 • Чиста вода
 • Термос
Інструкція
 • . 1

  Ягоди годжі, або ж дерези звичайної, володіють широким спектром лікувальної дії. Здавна ці ягоди застосовувалися в народній китайській медицині, останнє десятиліття їх вживання стало популярним в Канаді та Америці, а зараз годжі починає користуватися попитом і на ринку країн СНД. У Китаї це рослина популярно вже протягом багатьох століть. Ягоди годжі використовуються для лікування статевих розладів, хвороб нирок і травної системи, зміцнюють імунітет і допомагають боротися з депресією.

 • . 2

  У країнах Європи та Північної Америки вони найбільш популярні як ефективний спосіб зниження ваги. Ягоди годжі, калорійність яких складає всього 370 ккал на 100 грам, не тільки допомагають швидко знизити вагу, але і роблять цей процес комфортним, адже у складі ягід присутні цілих 8 полісахаридів, які є відмінними каталізаторами спалювання жиру. Зайві крохмалі і сахароза, які отримує організм при незбалансованому харчуванні, при вживанні ягід годжі просто переходять в енергію. Таким образів, чим більше людина їсть, тим він енергійніше і стрункішою. Парадокс, але ягоди годжі дійсно володіють такими властивостями, що доведено при проведенні клінічних випробувань.

 • . 3

  Але і це ще не все. При вживанні настою ягід годжі, організм отримує рекордну кількість вітаміну С. Жодна рослина на Землі не містить цей вітамін в такій кількості — 2500 мг на 100 грам. Важливо те, що при висушуванні ягід (на європейський ринок ягоди надходять переважно в сушеному вигляді) фітохімічні речовини практично не зменшуються. Завдяки відсутності ферменту аскорбіноксідази в ягодах годжі, навіть відносно не стійкий вітамін С практично не руйнується, ну а залізо, цинк, селен і бета-каротин залишаються в колишніх обсягах.

 • . 4

  Але губляться чи цілющі властивості ягід при наполягання? Абсолютно ні. При правильному заварюванні ягід, корисні речовини добре переходять в настій і практично не втрачаються в об’ємі. Заварити ягоди правильно зовсім не важко. Їх просто необхідно обполоснути, помістити в термос і залити чистою гарячою водою. Не варто використовувати хлоровану воду, при взаємодії з молекулами хлору, деякі біологічно активні речовини розпадаються, ну а про те, що псується смак навіть і говорити не доводиться. Годжі, калорійність яких не висока, тим не менш, досить солодкі, через наявність полі-і моносахаридів, так що немає ніякої необхідності додатково використовувати цукор.

 • . 5

  Людям, які звикли до харчування у фаст-фудах, також варто придбати звичку щодня приймати настій ягід годжі. Адже, як відомо, в ресторанах швидкого харчування, їжа містить величезну кількість холестерину, який призводить до захворювань судинної системи. Антиоксиданти, що містяться у складі ягід, попереджають утворення жирових наростів на стінках судин, а флавоніди допомагають пом’якшити внутрішню поверхню судин.

 • . 6

  При застосуванні ягід годжі є деякі протипоказання. По-перше, це індивідуальна непереносимість продукту. Алергічні реакції на ягоду іноді спостерігаються у людей, схильних до алергії на горіхи. Також варто обмежувати прийом ягід — сушені ягоди можна з’їдати не більше п’яти штук за один раз. В іншому випадку можливе виникнення серцебиття. При приготуванні настою, кількість ягід не повинен перевищувати більше 20 грам на літр води. Під час вагітності прийом ягід можливий, але необхідна попередня консультація лікаря. Варто також згадати, що при придбанні ягід слід поцікавитися наявністю сертифіката якості у продавця. Особливо цінними є ягоди годжі, вирощені в Тибеті та Монголії, зараз же попит на них такий великий, що можна зустріти ягоди, вирощені на плантаціях Іспанії, Греції і навіть Росії.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :