Ягоди годжі: скільки в день можна приймати?

ягоди годжі: скільки в день можна приймати?

Вам знадобиться
 • Сухі ягоди годжі
 • Гаряча вода
 • Термос
Інструкція
 • . 1

  Століттями рослина годжі супроводжувало людство, живе на території Євразії. Яких тільки назв не давали йому різні народи: і дереза звичайна, і шлюбне дерево, і чайне дерево герцога Арджілла, і берберські подружнє дерево, і навіть вовча ягода (втім, до останніх люди, далекі від науки, відносять чимало чагарників навіть з не отруйними ягодами). Довгий час воно вважалося просто хорошим кущем для огорожі, а про те, що його плоди не просто їстівні, а й недурні на смак, ніхто й не здогадувався. Тільки жителі Китаю і Тибету (де знаходиться основний ареал зростання цих ягід) давно відкрили багато важливих для здоров’я і довголіття властивостей цієї рослини — годжі. Однак своїми секретами вони не поспішали ділитися ні з ким іншим, тим більше з іноземцями.

 • . 2

  Таємниці ці відкрилися не більше десяти років тому. Тоді в усьому світі стали з’являтися дослідження, що підтверджують користь червоних ягід. З’ясувалося, що ті діють на організм в різних напрямках. Так, вони сприятливо впливають на роботу серцево-судинної системи через те, що перешкоджають засвоєнню шкідливого холестерину і його відкладенню на стінках судин. Крім цього, годжі позитивно впливають на роботу шлунково-кишкового тракту, допомагаючи перетравлювання їжі і прискорюючи метаболізм. Корисні вони і для інших органів і систем людського тіла: очей, печінки, головного та спинного мозку, гіпофіза (що відповідає за виділення гормону росту, під контролем якого знаходиться сон, пам’ять і статевий потяг). Крім того, люди, що регулярно вживають їх в їжу, навряд чи зіткнуться з безпліддям.

 • . 3

  Після віддання цих відомостей розголосу багато захотіли особисто випробувати дію чудо-продукту. Однак тут встав серйозне питання щодо ягоди годжі: скільки в день і як часто допускається її приймати? Хоча доходять легенди про окремі китайських селян або тибетських ченців, які прожили близько двох сотень років і харчувалися плодами цієї рослини в необмеженій кількості, проте виглядають ці байки не надто правдоподібно. Взагалі, єдиної для всіх дозування ягід не існує. Багато, включаючи продавців даного товару, називають цифру близько 15 — 45 грамів сухого продукту, але ці дані дуже приблизні. Все залежить головним чином від від ваги і статури людини та її харчових звичок, а також від проблеми, яку передбачається вирішити за допомогою ягід.

 • . 4

  Не виключено, що незвичний кислуватий смак годжі, які містять незначну кількість цукру і багато вітаміну С (до речі, в десятки разів більше, ніж багато цитрусові), не доведеться до душі того, хто вперше покуштує їх. Якщо при цьому все ж хочеться продовжувати вживати в їжу корисні ягоди, їх можна подрібнювати і додавати в деякі страви: супи, випічку, каші і інший гарнір. Однак постачальники, як правило, радять готувати чудовий продукт таким чином: у термос з гарячою водою насипати сухі плоди (з розрахунку столова ложка на склянку рідини) і настояти приблизно 20 — 30 хвилин. Одержаний «чай» пити в кілька прийомів протягом дня, а потім з’їсти і самі ягоди, оскільки корисних речовин в них залишилося набагато більше, ніж встигло перейти в настій.

 • . 5

  Взагалі, найбільш правильним рішенням в плані визначення дозування годжі — скільки в день їх приймати — буде її індивідуальний підбір експериментальним шляхом. «Бувалі» радять починати з більш низької концентрації (наприклад, столової ложки на невеликий термос), а якщо смак сподобається, то потроху збільшувати цю кількість або навпаки — зменшувати обсяг рідини, в якій заварюються ягоди. При цьому головне — не перестаратися, поклавши одного разу занадто багато продукту. Ніхто не скаже, чим це може закінчитися для здоров’я конкретної людини. Досі вивчалися тільки корисні властивості годжі, але толком не проводилися дослідження щодо їх гіпотетичного шкоди для здоров’я, хоча б по частині ймовірних «побічних ефектів». Так що з цим продуктом поки варто все ж бути обережніше.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :