Як їздити на скутері: рада професіонала

як їздити на скутері: рада професіонала

Вам знадобиться
 • Скутер
 • Інструкція до скутеру
 • Захисний шолом
 • Правила дорожнього руху
Інструкція
 • . 1

  З моменту появи у продажу скутери швидко завоювали популярність — спочатку у підлітків, а потім і у людей старшого покоління, в силу своєї економічності і зручності у використанні. Управляти скутером не складніше ніж велосипедом, проте навіть керування такою невигадливою технікою, як скутер вимагає певних навичок і знань. Крім основних правил керування скутером також існують деякі тонкощі управління, знаючи про які, можна не допустити виникнення багатьох проблем. Так як їздити на скутері нескладно, з управлінням такого двоколісного транспорту може впоратися навіть дитина. Випробувати придбаний скутер можна тільки після ретельного вивчення інструкції до скутеру, ознайомлення з розташуванням всіх педалей, важелів, кнопок і датчиків на панелі управління, запам’ятавши їх розташування і функції.

 • . 2

  Після того як інструкція ретельно вивчена, можна приступити до основної частини — тренувального виїзду. Для першого виїзду краще вибрати простору, вільну від автомобілів майданчик або малолюдну вулицю. Водію скутера потрібно врахувати, що двигун в цьому агрегаті знаходиться ззаду під сидінням, тому рушаючи, водій скутера повинен трохи нахилити корпус до керма для збереження балансу — в іншому випадку велика ймовірність того, що скутер встане дибки і перевернеться. Це вкрай неприємне явище, яке загрожує обдертими колінами і зламаною панеллю управління, а так як купити скутер — все ж справа витратна, краще такого не допускати. Підтримувати баланс скутера не складніше, ніж велосипеда, але все ж необхідно трохи звикнути до ходу скутера.

 • . 3

  Дуже важливою фазою водіння скутера є гальмування — саме з останнім у власників скутерів виникає найбільша кількість проблем. На скутерах присутній як передній, так і задній гальмо, тому щоб безпечно здійснити гальмування потрібно правильно скомбінувати зусилля при натиску на важелі переднього і заднього гальма. Перед тим як збільшити швидкість скутера потрібно відпрацювати гальмування. Деякі фахівці рекомендують новачкам у водінні скутера взагалі не використовувати переднє гальмо, а тільки задній, так як якщо сильно перетиснути переднє гальмо на великій швидкості, це загрожує польотом через кермо. В принципі, розібратися з керуванням і «відчути» хід скутера не складає труднощів, головне — запам’ятати які кнопки чим управляють і що показують прилади панелі управління.

 • . 4

  Виїжджаючи на автомобільну дорогу, потрібно пам’ятати і дотримуватися всіх правил дорожнього руху і бути гранично обережним, а також не варто нехтувати елементарними заходами безпеки і обов’язково одягати шолом перед поїздкою. Багато водіїв скутерів після кількох місяців водіння починають вважати себе досвідченими водіями та замислюються як зняти обмежувач на скутері. Однак це не рекомендується робити мінімум рік після покупки скутера, так як в різну погоду і пору року їзда має свою специфіку. Наприклад, їздити по мокрому асфальту або снігу зовсім не схоже на їзду в нормальних умовах, і підвищена швидкість може призвести до сумних наслідків.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :