Як болить пухлина: значення своєчасної діагностики

як болить пухлина: значення своєчасної діагностики

Вам знадобиться
 • Шкала вимірювання больового сідрома
 • Досвідчений лікар-онколог
 • Анальгетики
Інструкція
 • . 1

  У переважній більшості випадків, пацієнти з онкологічним захворюванням відчувають больовий синдром. Не завжди біль з’являється в результаті розростання злоякісної пухлини. Часом, біль є наслідком лікування. Нерідко, навіть після повного лікування від злоякісного новоутворення, людина продовжує відчувати болючі відчуття. Тому, серед основних завдань онкології — зниження больового синдрому за допомогою анальгетиків. Під час лікування, пояснення пацієнта, як болить пухлина, дозволяють отримати додаткову інформацію про розвиток пухлини.

 • . 2

  Залежно від інтенсивності симптому, прийнято класифікувати біль в балах. Так, значення 0 дозволяє судити про повну відсутність больового синдрому. 1 бал означає слабо виражені больові відчуття. 2 бали — біль середньої інтенсивності. 3 бали — пацієнт відчуває сильний біль. 4 бали — біль практично нестерпний. Для зручності пацієнтів і медичного персоналу в ужиток введена спеціальна вербальна шкала, на якій пацієнт відзначає свої больові відчуття. Це одна з безлічі заходів, як лікувати пухлину, щоб не доставити пацієнтові зайвих страждань.

 • . 3

  Лікування больового синдрому необхідно починати, як можна раніше, щоб забезпечити більший ефект призначуваних лікарських препаратів і процедур. Тому, пацієнт повинен негайно повідомити лікаря про наявність болю. Навіть не знаючи, як виглядає пухлина на даному етапі розвитку, по присутності болю можна визначити, що вона починає активно рости, здавлюючи нервові закінчення в області ураженого органу. Цілком імовірно, що біль пов’язана з поширенням ракових клітин в інші внутрішні органи або в кісткову тканину. Хіміотерапія та опромінення, також, можуть стати причиною інтенсивного болю.

 • . 4

  Досвідчений лікар-онколог здатний зв’язати характерні особливості больового синдрому з перебігом захворювання. Таким чином, можна оцінити ступінь розвитку пухлини, функціональність органів і основних систем, що впливають на фізичний стан хворого. Навіть, такі аспекти, як больовий поріг і наявність психологічної невпевненості можуть істотно вплинути на ефективність лікування. Після того, як видаляють пухлину, біль може бути присутнім, як нагадування про страх смерті. Досить часто, пацієнту, повністю вилікувався від онкології, потрібна допомога психолога.

 • . 5

  Для отримання найбільш повного анамнезу з метою складання оптимальної програми лікування, потрібно з’ясувати, в якому місці локалізується біль і, як часто вона проявляється. Необхідно дізнатися, наскільки інтенсивними бувають хворобливі відчуття, і який характер вони носять. Велике значення має час появи больового синдрому, перерахування факторів, що впливають на його посилення і зниження. На основі складеного анамнезу приймається рішення про призначення необхідних анальгетиків, а також, їх максимальної дозування, аж до наркотичних препаратів.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :