Як чистити рибу: поради господині

як чистити рибу: поради господині

Вам знадобиться
 • Обробна дошка
 • Ніж
 • Риба
 • Поліетиленові пакети
Інструкція
 • . 1

  Для того, щоб почистити рибу, спочатку потрібно приготувати все необхідне, а саме: саму рибу, обробну дошку для м’яса / риби, гострий ніж для риби, маленькі поліетиленові пакетики (на той випадок, якщо риба буде піддаватися заморожуванню), 1 пакет для сміття. Перед тим, як чистити рибу, необхідно одягнути фартух, і, звичайно ж, зібрати волосся (якщо є можливість, потрібно одягнути ковпак).

 • . 2

  Обполоскавши рибу від слизу під проточною водою, потрібно покласти її на обробну дошку. Озброївшись гострим кухонним ножем, негайно переступаємо до чищення риби від луски. Чистити рибу потрібно не поспішаючи, проти напрямку луски, під кутом, приблизно 15 градусів, інакше луска розлетиться по всій кухні. Є одне важливе правило, яке знає кожен рибалка: чим свіже риба, тим легше вона очищається від луски, тому, якщо в будинок приноситься риба відразу після улову, то її неодмінно потрібно почистити і обробити. Якщо немає такої можливості, то рибу потрібно перекласти в контейнер з щільною кришкою або в поліетиленовий пакет, і зберігати в холодильнику не більше двох днів.

 • . 3

  Перед тим, як обробити рибу бажано її обполоснути під водою, також рекомендується обполоснути ніж і обробну дошку від луски. Насамперед, відрізаються хвіст і плавники. Відрізати плавники потрібно проти напрямку луски. Потім, відрізається голова, після чого розкривається черево, і витягуються всі нутрощі і біла плівка, яка розташована уздовж її хребта. Всі відходи від риби викидаються в окремий сміттєвий поліетиленовий пакет. Дошку і ніж потрібно ретельно помити під водою, використовуючи спеціальний засіб для миття посуду, також миється і стіл. Перед тим, як порізати очищену рибу на шматочки, потрібно знову помити її під водою.

 • . 4

  «Як зберегти рибу в морозильнику, щоб вона не втратила свої смакові якості?» Якщо в наявності, є велика кількість обробленої риби, яке неможливо за один раз вжити, то її неодмінно потрібно зберегти. Важливо пам’ятати, при заморожуванні риби, потрібно обмежити її від доступу кисню; для цієї мети використовуються контейнери з щільною кришкою або спеціальні пакети для заморозки, які мають спеціальне кріплення. Після того, як все буде готово, оброблену рибу потрібно помістити в контейнер і щільно закрити кришкою; потім, контейнер покласти в морозильну камеру. У такому вигляді, риба після розморожування не втратить свої смакові якості.

 • . 5

  Є два популярних і досить відомих способи, як можна розморозити рибу: 1. За годину до приготування, потрібно дістати рибу з морозилки, і покласти її в ємність з водою. Температура води повинна бути приблизно 24 — 25 градусів. Звичайно ж, використовуючи цей спосіб, риба повністю не розморозиться, але відокремити шматочки один від одного вийде без праці. 2. Другий спосіб, не менш популярний: потрібно заморожену рибу помістити в мікрохвильовку, і поставити на «режим розморожування». Обидва методи досить гарні, а найголовніше ніяк не впливають на смакові якості продукту.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :