Як читати кардіограму серця, що означає?

як читати кардіограму серця, що означає?

Вам знадобиться
 • Знати основи роботи серця
 • Знати основи кардіограми
 • Розбиратися в електропровідності передсердь і шлуночків
Інструкція
 • . 1

  Сьогодні створено чимало способів визначення працездатності серця і правильності його функціонування, але найдоступнішим і вірним методом дослідження все ж була і залишається ЕКГ. Отримуючи результат, пацієнти замислюються про те, як читати кардіограму серця самостійно, і що означають криві, розташовані на міліметровому папері. Щоб знати, як розшифрувати кардіограму серця, необхідно розуміти основи роботи ключового органу кровоносної системи, а також розбиратися в електропровідності передсердь і шлуночків. Для точної інтерпретації результатів ЕКГ знадобиться медична освіта. Але допитливі пацієнти можуть самостійно вивчити основні складові кардіограми.

 • . 2

  Як б’ється серце людини? Спочатку в передсердя надходить кров з несучих великих судин. Після скорочення правого і лівого передсердя кров потрапляє у відповідні шлуночки і повертається в кровотік по виносить судини. Цикл з скорочення передсердь і шлуночків і становить основу биття серця. Відповідність функцій органу елементам ЕКГ * Р — перший зубець, який відображається на папері при скороченні серця. Він відповідає електричному станом передсердь. * Відстань між зубцями PQ — час передачі імпульсу від передсердь до шлуночків. * Коли збудження перейшло на шлуночки, кардіограма «малює» зубці QRS. Перший з них — Q — відповідає активності верхніх відділів шлуночків. R — відображає скорочення передніх і нижніх стінок серця, S — задніх його областей. * Сегмент ST — зниження активності серцевого м’яза, зубець T — спокій, закінчення скорочення.

 • . 3

  Якщо за підсумками проведення ЕКГ з’ясовується, що кровоносна система може давати збої в роботі, варто взяти на озброєння декілька рекомендацій, які підкажуть як зміцнити серце народними засобами. Здавна відомо, що саме корисне рослини для міокарда — глід. Для його правильного використання, потрібно точно знати як лікувати серце народними засобами, виготовляючи їх з плодів цього зеленого «лікаря». Найпростіше купити в аптеці готову настоянку глоду і приймати її щодня по одній чайній ложці. Ще один дієвий рада — приймати одночасно таблетку валеріани і чотири капсули сухого екстрагованого глоду. Крім того, регулярне обстеження, турбота про своє харчування і активний спосіб життя — запорука довгого і безперебійної роботи серця!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :