Як цікаво провести урок географії?

як цікаво провести урок географії?

Вам знадобиться
 • Підручники
 • Методичні посібники
 • Наочні посібники
 • Додаткова література
 • Науково-популярні фільми
Інструкція
 • . 1

  Щоб проводити заняття з географії, вчитель зобов’язаний постійно займатися самоосвітою. При невеликій кількості уроків, щоб донести до учнів додаткові цікаві відомості, що підвищують якість знань, вчитель змушений постійно проводити курси і факультативні заняття. Для того щоб підвищувати свій рівень професіоналізму, Вам знадобиться знати і виконувати наступні пункти.

 • . 2

  Щоб якісно проводити заняття, постійно освіжайте свої пізнання з предмета. Не секрет, що підручники викладені сухим і не цікавим для дітей мовою. Існує багато періодичних видань, відомості з яких освіжать і внесуть незвичайність у процес пізнання. Це можуть бути як спеціалізовані географічні журнали, так і звичайна періодика з описами подорожей.

 • . 3

  Також допоможуть в поповненні ваших власних пізнань всілякі науково-популярні фільми. Розмірковуючи, як цікаво провести урок географії, ви зіткнетеся з тим фактом, що ця наука дуже тісно пов’язана з іншими загальноосвітніми предметами, такими як: зоологія і ботаніка, зоотехніка, агрономія, грунтознавство, етнографія і політекономія.

 • . 4

  Додаткові відомості з цих предметів, вміло розказані на уроці географії, цілком здатні оживити обстановку і підвищити інтерес учнів. При проведенні уроків географії, важлива не тільки довідкова інформація. Використовуйте художню літературу. Розповіді про географічні пригоди і подорожі вельми розбавлять сухі цифри та зображення карт, внісши в них образність і яскравість.

 • . 5

  На початку навчального періоду завжди треба продумувати методику проведення занять. Обмежена кількість навчальних годин потрібно розподілити таким чином, щоб одна тема викликала за собою другу. Цим забезпечується послідовна логічність у навчанні. Склавши тему, напишіть її план, з розбивкою на вказану кількість уроків, а потім деталізуйте кожен урок. Це буде планом уроку, де по хвилинах буде розписано, в який час уроку і що ви будете розповідати.

 • . 6

  Важливим аспектом того, як провести урок географії, будуть правильно підібрані наочні посібники (креслення, атласи, карти). Можна оживити урок, показавши, наприклад, гербарії рослин, що ростуть у тій чи іншій місцевості, або показавши зразки мінералів, з якими пов’язані якісь історії подорожей. Необхідно визначати мету кожного уроку.

 • . 7

  Перед складанням плану заняття необхідно подумати, що школярі могли вже де-небудь дізнатися з цієї теми, і щоб заняття не вийшло нудним, внесіть до нього які-небудь нові, несподівані відомості. Щоб підвищити інтерес до вивчення предмета, придумуйте індивідуальні домашні завдання, по виконанні яких, учень повинен буде розповісти всьому класу про отримані результати.

 • . 8

  Оскільки найбільш наочним способом у вивченні предмета є живе безпосередню участь у процесі навчання, постарайтеся частина занять проводити на природі. Це не тільки допоможе побачити дітям звичні об’єкти в новому світлі, а й взяти діяльну участь в обговореннях, поділившись-якими своїми спостереженнями, пов’язаними з цими явищами або об’єктами.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :