Як дати дитині прізвище батька?

як дати дитині прізвище батька ?

Вам знадобиться
 • Заява від батька про визнання батьківства
 • Якщо батько помер, свідоцтво про смерть
 • Постанова суду, якщо батько відмовляється визнавати батьківство
 • Згода обох батьків дати прізвище батька
Інструкція
 • . 1

  Батьки дають своїй дитині не тільки любов і турботу, але ім’я та прізвище. Однак, іноді виникають такі ситуації, коли батьки до моменту народження дитини розлучилися, знаходяться в цивільному шлюбі або проживають у зареєстрованих відносинам, але носять різні прізвища.

 • . 2

  Якщо у батьків зареєстровані шлюб, але різні прізвища, то під час реєстрації вони можуть вибрати одну з двох прізвища, як батька, так і матері. Це необхідно відобразити в заяві під час реєстрації дитини в РАГСі. Зазвичай в таких випадках дитині присвоюють прізвище батька. У цьому випадку з питанням: як дати прізвище дитині, проблем не виникає. В інших ситуаціях можуть знадобитися додаткові документи та заяви.

 • . 3

  У разі, якщо батьки дитини не зареєстрували до його народження стосунки офіційно, то під час реєстрації дитини батько має висловити бажання дати своє прізвище. Останнім часом поширена думка, що чоловік, від якого народилася дитина у незареєстрованих відносинах, повинен її усиновити. Але це неправда, досить просто написати заяву про те, що він визнає батьківство, а жінка не проти присвоєння дитині прізвища батька. Обоє батьків повинні знати, як змінити прізвище дитини, якщо це знадобиться надалі.

 • . 4

  Якщо батьки розлучилися або жінка стала вдовою, то також можна дати дитині прізвище батька, але тільки в тому випадку, якщо з моменту розлучення або смерті пройшло не більше 300 днів до народження дитини. У цьому випадку доводити нічого не потрібно, померлий чоловік вважається батьком дитини доти, поки даний факт не буде оскаржений у суді.

 • . 5

  Жінка повинна пам’ятати, що дати прізвище батька вона може тільки з дозволу чоловіки. Як дати дитині прізвище батька, якщо батько відмовляється визнавати факт батьківства? Це можливо зробити тільки через суд, так як інших способів змусити визнати родинні зв’язки немає. Якщо суд винесе вирок про визнання батьківства, то жінка може своїй дитині не тільки дати прізвище батька, а й вимагати допомогу у вихованні та матеріальної підтримки.

 • . 6

  Самою заплутаною вважається ситуація, коли жінка розлучилася з колишнім чоловіком і народила від іншого чоловіка. За законом батьком вважається колишній чоловік, якщо з моменту розірвання не минуло 300 днів. Щоб довести батьківство іншого чоловіка, необхідно звертатися до суду. Якщо ж пройшло більше 300 днів, то жінка має повне право жати дитині прізвище чоловіка, з яким вона не зареєстрована в цивільному шлюбі.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :