Як ділиться будинок при розлученні: порада фахівця

як ділиться будинок при розлученні : порада фахівця

Вам знадобиться
 • Суд
 • Сімейне законодавство
Інструкція
 • . 1

  У період спільного життя подружжя (перебуваючи в стані офіційного шлюбу) накопичують певне майно. І це добре. Питання і проблеми виникають у разі розлучення, особливо коли кожна сторона бажає відірвати від загального сімейного пирога шматок по більше (що є природним). Якщо зубні щітки і одяг можуть бути поділеними без особливих питань, то проблеми починаються при розділі більш істотних об’єктів. Як ділиться будинок при розлученні? Теоретично, тобто виходячи з сімейного законодавства, нерухомість, придбана в період спільного проживання, належить розлучається в рівних частках, а об’єкти, отримані у власність до шлюбу, залишаються у володінні колишніх господарів. Але є безліч нюансів. По-перше, будинок неможливо фізично розділити на частини (на два об’єкта), а жити разом в одному будинку розлучаються, швидше за все, не погодяться. Розділити на рівні частини можна тільки гроші від продажу будинку. По-друге, будинок не завжди можливо продати. Якщо в будинку прописані неповнолітні діти, законодавство буде на їхньому боці. Будинок може перебувати в заставі за іпотечним кредитом, що також робить проблематичним його продаж без згоди банку.

 • . 2

  Аналогічні проблеми можуть виникнути при вирішенні питання: «Як ділиться квартира при розлученні?». Якщо розлучаються в стані мирно і полюбовно домовитися про розділ майна, це значно скоротить за часом процедуру розлучення, оскільки суд може призупинити справу до тих пір, поки не буде згоди в розділі майна. Якщо така згода не досягнута, а розлучитися дуже хочеться, рекомендується спочатку дати хід позову про розділ майна, а вже після перейти до офіційного розлучення. При розділі нерухомості одна з разводящихся сторін може викупити частину, що належить іншій стороні. У такому випадку будинок або квартира залишається у власності одного з колишнього подружжя, і розділ відбувається без проблем. Нерухомість, яка дісталася у спадок однієї зі сторін (навіть у період спільного проживання у шлюбі), залишається у власності цього боку і поділу не підлягає. Те ж саме відноситься до нерухомості, отриманої в дар, хоча це є рідкістю. Не підлягає розділу нерухомість, куплена однією зі сторін на кошти, які мали місце бути до укладення шлюбу. Сама проблематична ситуація, коли нерухомість була у власності чоловіка до шлюбу, але неповнолітні діти, прописані в цьому будинку або квартирі, за рішенням суду залишаються з дружиною. У цьому разі суд може винести рішення на користь колишньої дружини.

 • . 3

  Крім нерухомості, розділу в процесі розлучення підлягає та інше майно: меблі, побутова техніка, земельні ділянки, автомобілі, коштовності, цінні папери, паї у бізнесі, вклади. Як ділиться майно при розлученні? Перераховане майно підлягає поділу на рівні частки, якщо воно з’явилося після укладення шлюбу і не є подарунком, а також не отримано в спадщину. Причому навіть якщо дружина займалася тільки домашнім господарством і не мала доходів, вона вправі отримати 50% від спільно нажитого майна. Як вже говорилося раніше, самостійне знаходження згоди і компромісу між сторонами в питанні розділу цього майна зробить процес розлучення в суді більш результативним.

 • . 4

  Добре, коли є майно, яке можна ділити і добре, коли його багато. Зворотна ситуація — це борги, вони також можуть з’явитися в процесі спільного життя. Іпотечні борги відрізняються ще й тим, що заставним їх забезпеченням виступає квартира або будинок, які потрібно розділити в процесі розлучення. Як ділиться іпотека при розлученні? Як і активи, зобов’язання колишньої родини також діляться порівну. Якщо в квартирі або будинку, які виступають заставою по іпотечному кредиту, не прописані неповнолітні діти, то така нерухомість повинна відійти до сторони, яка бере на себе зобов’язання по іпотеці. Проблематичною є ситуація, коли значна частина іпотеки вже погашена. Найпроблематичнішою є ситуація, коли в такій нерухомості прописані неповнолітні діти, суд залишив їх з матір’ю, яка не має доходів або доходи якої не дозволяють погашати іпотечні зобов’язання. Наявність іпотеки може значно ускладнити процес розлучення.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :