Як діляться гроші при розлученні: сімейне право

як діляться гроші при розлученні : сімейне право

Вам знадобиться
 • Суд
 • Законодавство
Інструкція
 • . 1

  Сімейне життя іноді не складається і тріщить по швах. Наслідком невдалої сімейного життя може бути розлучення (якщо шлюб не був цивільним). Звичайна процедура при розлученні — це розділ майна. Якщо в одного з подружжя мався солідний рахунок у банку, він (тобто гроші на цьому рахунку) теж може бути поділений.

 • . 2

  Як діляться гроші при розлученні? Відповідно до Цивільного Кодексу розділ грошей при розлученні ідентичний розподілу майна. Якщо гроші є наслідком доходу одного з подружжя, отриманого під час спільного життя в шлюбі, вони підлягають поділу порівну між колишнім чоловіком і дружиною, незалежно від того, хто саме отримав даний дохід. Однак гроші як майно мають певну специфіку, що створює окремі проблеми або зручності при припиненні шлюбних відносин — на відміну від того, наприклад, як ділиться машина при розлученні. Нерухомість або машина має реєстрацію, яку дуже важко швидко перед розлученням змінити (продати, подарувати), тим більше без відома одного з подружжя. Всі операції з купівлі-продажу машин та нерухомості проходять через нотаріуса, а далі реєструються у відповідних органах (наприклад, в БТІ — якщо нерухомість). Тобто заховати таке майно досить важко. З грошима справа йде трохи інакше. При розлученні судових спорів по розділу грошей набагато менше в порівнянні з тим, наприклад, як приватизувати квартиру після розлучення.

 • . 3

  Якщо гроші зберігаються у вигляді готівки, то довести в суді їх розмір з метою правильного розділу є проблематичним. Тому особиста заначка є найкращим капіталовкладенням перед розлученням. Якщо гроші зберігаються в банку на рахунках або депозитних вкладах, то ймовірність їх розділу при розлученні значно підвищується. Якщо довести, що депозитний вклад був зроблений до укладення шлюбу або на кошти, виручені від продажу спадщини або подаровані (і таке буває), то суд може прийняти рішення не ділити ці гроші і залишити їх за колишнім власником. В якості ради можна порекомендувати не викидати письмові докази наявності депозитних вкладів у банку до одруження.

 • . 4

  Проблемним може бути випадок, коли одним із подружжя отримано кредит (при цьому з формальної згоди іншого), і гроші використані не на придбання нерухомості або машини (що можна було б поділити), а попросту заховані або витрачені на особисті цілі одного з членів сім’ї. Проблематичність полягає в тому, що після закінчення сімейних відносин на питання «Як розділити кредит при розлученні?» Цивільне законодавство дає чітку відповідь щодо солідарної відповідальності колишнього подружжя. Виходом із ситуації може звернення до суду обмеженою у правах сторони з позовом про шахрайство або нерівномірному використанні вигод по кредиту. У кращому випадку суд може визнати правомірним розділ майна, що залишилося не в співвідношенні 50: 50, а з урахуванням отриманого кредиту в користь чоловіка, чиї інтереси були порушені. При цьому гарантії виграти справу не дасть жоден адвокат. Тому в числі юридичної та практичної складності проблема одночасного розділу грошей і кредитів знаходиться нарівні з питанням «Як виписати чоловіка після розлучення (або дружину)?» — Особливо, коли квартира не є приватизованою.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :