Як діє радіація на людину?

як діє радіація на людину ?

Вам знадобиться
 • Людина
 • Радіація
Інструкція
 • . 1

  Страх, пов’язаний з радіоактивним випромінюванням — це тема, активно експлуатована не тільки екологами, а й засобами масової інформації. В умовах сучасної екосистеми вплив радіоактивного випромінювання на організм людини стає однією з ключових тем. Чи шкідлива радіація для людини і чи можливо уникнути її шкідливого впливу, існуючи в світі електронних гаджетів?

 • . 2

  Особливістю радіоактивного впливу на людський організм є ураження на рівні клітин. Імунні можливості дозволяють протистояти шкідливому впливу до тих пір, поки дози опромінення не перевищують певного рівня. Перевищення радіоактивної норми призводить до виникнення променевої хвороби і онкологічних захворювань, а часто і до летального результату.

 • . 3

  Як радіація впливає на організм? Причиною шкідливого впливу радіоактивного випромінювання є зміни, що відбуваються на молекулярному рівні. Під дією електромагнітного випромінювання відбувається іонізація атомів, в результаті чого клітини організму змінюють свої фізичні та хімічні властивості. Найбільша небезпека виникає тоді, коли зміни відбуваються на рівні молекул ДНК, що зберігають інформацію про ознаки організму в цілому. Вивчаючи тему, як діє радіація, можна дізнатися, що наслідком змін, що відбуваються на генному рівні, стають мутації — як самого організму, так і його потомства. Звичайно, при опроміненні імунна система організму утворює захисний бар’єр, за допомогою якого загиблі і мутував клітини «відбраковуються». Однак якщо рівень впливу значно перевищує норму — захисних сил не вистачає.

 • . 4

  Перед людством давно стоїть питання про те, як позбавитися від радіації, адже одним із результатів такого впливу стає променевої опік і виникнення «радіаційного» раку, а при перевищенні дози радіації в тисячі разів відбувається руйнування життєво важливих тканин і в результаті — загибель організму. Найбільш уразливими для радіаційного впливу є клітини кісткового мозку, що виконують кровотворну функцію. Їх загибель супроводжується проявами гострого нездужання — променевою хворобою. Крім раку існує ризик генетичних мутацій потомства, таких як дальтонізм, синдром Дауна та багато інших.

 • . 5

  Багато хто хотів би знати, як виглядає радіація, проте її неможливо побачити, почути, вона без смаку, запаху і кольору. Видно тільки наслідки її згубного впливу. Існують три способи захисту від радіації:-захист часом-захист відстанню — використання протирадіаційних екранів та спецодягу. Фахівці стверджують, що найкращим способом захисту є відсутність будь-якого контакту із зараженими предметами і уникнення місць з підвищеним радіаційним фоном.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :