Як дізнатися пробіг фотоапарата?

як дізнатися пробіг фотоапарата?

Вам знадобиться
 • Дзеркальний фотоапарат
 • Комп’ютер з програмним забезпеченням
Інструкція
 • . 1

  Під час покупки далеко від затишних стін магазину електроніки, як і при покупці машини «з рук», виникає питання пробігу. Тобто покупець хоче дізнатися ступінь зношеності придбаного ним товару. Адже не секрет, що вічних механізмів не існує, рано чи пізно камері буде потрібно кваліфікована допомога, а в один момент щасливому власнику доведеться розпрощатися зі своїм «дзеркальним компаньйоном», відправивши його на смітник історії. Якщо у випадку з машинами рахунок йде на решту позаду кілометри, то і з фотоапаратами все так само просто. Єдина різниця полягає в тому, що знайти в електронних «надрах» складного пристрою лічильник, який фіксує кількість знятих кадрів, для багатьох є воістину непосильним завданням.

 • . 2

  Переглянути ж, скільки «набігала» машина — простіше простого. Правда, нерідко умільці «накручують» пробіг авто, щоб продати його дорожче, а от з фотоапаратами провернути такий фокус значно складніше. Як дізнатися пробіг камери. Пробіг в цьому випадку — це індикатор роботи затвора. Чим більше було зроблено знімків, тим більше буде цифра, тим більше відповідно буде зношений затвор. Камера самі нумерує знімки, прописуючи порядковий номер у назву файлу. Однак з кожним новим колом (цифра чотиризначна) лічильник обнуляється, так що для визначення пробігу камери цей спосіб не годиться. Все вище сказане не стосується мильниць (невеликих цифрових камер без оптики). У них, як правило, встановлюють автоматичний затвор, і кількість знятих кадрів практично не впливає на його роботу.

 • . 3

  У більш професійних дзеркальних фотоапаратів затвор майже завжди механічний. Варто відзначити, що мета-дані, які надійно зберігає в собі будь-яка камера, завжди ретельно зашифровані. Щоб переглянути цю інформацію, недостатньо просто відкрити вкладку «властивості документа», доведеться скористатися однією з програм, дистрибутив якої легко знайти на віртуальних просторах всесвітньої мережі. Вибирати «електронного інформатора» потрібно залежно від виробника фотоапарата. Користувачам камер марок Nikon і Pentax найчастіше радять використовувати програму ShowExif. Тим, хто віддає перевагу Canon краще скористатися подібним продуктом EOS Info. Правда ця програма підходить не для всіх моделей, а тільки для тих, в яких встановлений процесор DIGIC IV.

 • . 4

  Те, яка «начинка» захована в пластиковій глибині вашого дзеркального одного, можна дізнатися в описі характеристик камери. Плюс подібну інформацію з легкістю нададуть у сервісному центрі. Вартість послуги варіюється, але як правило, не перевищує п’ятисот рублів. Втім, іноді виходить отримати мета-дані і через ShowExif. Також в якості інструменту визначення пробігу затвора можна скористатися сайтом http://www. eosmsg. com / та альтернативної прошивкою Magic Lantern. Всі ці програми зручні, з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Все, що потрібно від цікавого покупця — відкрити за допомогою потрібної програми дуже маленький файл з розширенням exif, а потім знайти пункт Total Number of Shutter Releases. Це і буде пробігом камери. У разі, коли покупець зупинив свій вибір на фотоапаратах інших виробників, на жаль, єдиним способом дізнатися його пробіг буде відвідування сервіс-центру.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :