Як доглядати за домашньою орхідеєю: поради новачкові

як доглядати за домашньою орхідеєю : поради новачку

Вам знадобиться
 • Прозорий горщик
 • Світло
 • Правильний полив
 • Мінеральні добрива
Інструкція
 • . 1

  Пару років тому всіх цінителів домашніх рослин захопила своєрідна «хвороба» — всі почали розводити будинку орхідеї. Кожен намагався мати на своєму підвіконні південну красуню. Серед всіх кольорів орхідеї отримали свою назву — «пестуни», а все тому, що їм потрібен особливий догляд. Про те, як доглядати за домашньою орхідеєю, існує кілька правил. Для орхідей дуже важливий грунт, а вода для поливу повинна бути пропущена через фільтр, тобто стати м’якою. Горщик бажано мати прозорий, щоб коріння теж харчувалися сонячним світлом, температура тепла. Як бачите, потрібно створити умови проживання, максимально наближені до тропіків. Іноді можна підгодовувати добривами.

 • . 2

  Щоб орхідея радувала своєю красою, квітки не обсипалися, рослина не мляво, протягом довгого часу потрібен правильний догляд. Одним з основних аспектів пахощів домашньої орхідеї є полив. Перед тим як поливати домашню орхідею, потрібно помацати землю і, якщо вона все ще волога, то відкласти полив до наступного разу. Також багато що залежить від пори року. Наприклад, влітку її слід поливати кожні 3 дня, взимку — 1 раз на тиждень. Вода для поливу повинна бути не сильно жорсткою, теплою і бажано дати їй відстоятися кілька годин перед тим, як будете поливати, а саме за 3 години до поливу рослини потрібно набрати води в ємність і залишити. Чим частіше поливаєте орхідею, тим швидше гниють її коріння. Поливати бажано в першій половині дня.

 • . 3

  Пересадка дуже важлива для кожної рослини без винятку. Перед тим як пересадити орхідею правильно, потрібно дати їй отцвесті. Під час цвітіння рослина не можна чіпати ні в якому разі. Спочатку акуратно виймаємо рослина з горщика і кладемо корінь в теплу воду, щоб він позбувся старого грунту. На дно прозорого горщика кладемо дренаж і посипаємо невеликою кількістю землі. До стінок горщика також прикладаємо землю. Далі розташовуємо квітку в горщику і засипаємо землею, причому потрібно бути гранично уважним, інакше можна пошкодити коріння. Рясно поливаємо водою і залишаємо рослина в спокої. Щоб наситити орхідею мінеральними речовинами, у воді можна розчинити добрива і полити нею квітку. Протягом усього наступного тижня поливати й удобрювати квітка не потрібно.

 • . 4

  Для того щоб розвести оранжерею з орхідей у власному будинку або квартирі, потрібно правильно її розмножити. Про те, як розсадити орхідею, можна дізнатися, прочитавши наступні правила, яких необхідно дотримуватися, так як орхідея — дуже ніжне рослина. Розмножувати орхідею потрібно під час її активності, тобто цвітіння. Розсадити орхідею можна старим способом за допомогою живців. Це буде навіть більш безпечний метод. Просто відрізаємо бічний пагін, кладемо його на грунт, саме кладемо, а не садимо або закопуємо, і через 10 днів можна пересаджувати рослину на нове місце. Інші методи пересадки небажані.

 • . 5

  Отже, орхідея — квітка крихкий як усередині, так і зовні, тому навіть досвідчені квітникарі не завжди мають успіх у догляді за цією рослиною!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :