Як дорослому навчитися вимовляти букву «Р»?

як дорослому навчитися вимовляти букву

Вам знадобиться
 • Дзеркало
 • Стілець
Інструкція
 • . 1

  Як дорослому навчитися вимовляти букву «Р»? Великі незручності відчуває доросла людина, якщо не вміє вимовляти букву «р». Для багатьох така проблема виливається в серйозний комплекс, тому люди готові зробити все, щоб позбутися від даного дефекту у своїй промові. Крім того, неможливість вимовляти букву «р» може створити труднощі і при влаштуванні на роботу. Однак від даного дефекту позбутися можна, причому навіть будучи вже дорослим. У дитинстві діточок вчать вимовляти скоромовки. Саме скоромовки сприяють тому, що у людини виробляється правильна вимова звуків. Тому щодня потрібно промовляти фрази скоромовок, і тоді через певний проміжок часу будуть помітні зміни в мові. Таким чином можна навіть дорослій людині вирішити проблему, як навчитися вимовляти букву «р». Буде непогано, якщо читання скоромовок буде відбуватися в спокійній обстановці, причому перед дзеркалом. При цьому слід стежити за тим, щоб і руки, і ноги знаходилися в розслабленому і спокійному стані.

 • . 2

  Крім скоромовок слід якомога частіше вимовляти слова, в яких є буква «р» (річка, море, ракета …). Крім того, необхідно стежити за вимовою цих слів, щоб бачити результат. Тому в тому випадку, якщо на слух визначити зміни складно, можна скористатися диктофоном. Постійно слід прослуховувати свою промову, проводити аналіз, щоб помітити, коли вимова літери «р» стане чітке. Цей спосіб дуже ефективний при вирішенні питання, як навчитися вимовляти букву «р» дорослій людині. Рекомендується також вимовляти не тільки слова та скоромовки, а й звук «ррррр». Навчитися вимовляти «р» допоможуть і спеціальні вправи. Одне з них полягає в наступному. Необхідно вимовити такі звуки: «те», потім «де» і, нарешті, «ле». Згодом можна буде помітити, як після проголошення звуку «ле» чується звук, схожий на букву р. Це відбувається тому, що мова починає потрапляти на якісь горбки, які розташовані між зубами. Вимовляти вищеназвані звуки слід до того моменту, поки буква р не буде чути чітко.

 • . 3

  Можна привчити себе виконувати і таку вправу. Посміхаючись, потрібно злегка прикушувати язичок. Цей спосіб дозволяє активізувати м’язи і тим самим вимова літери «р» буде даватися набагато легше. Навчитися вимовляти букву р дорослому може допомогти і спеціальна операція. Однак показана вона не всім. Її можуть зробити лише ті, у кого проголошення букви р неможливо в силу фізіологічних особливостей. Це є наслідком вродженого дефекту і характеризується тим, що у людини занадто коротка вуздечка язика. Тому в даному випадку необхідно підрізання вуздечки. Проходить це процедура досить-таки швидко і протягом декількох днів все заживає. Також можливе вуздечку розтягнути і самостійно. Для цього потрібно буде регулярно виконувати наступну вправу. Висолопивши язика, вжити зусилля і постаратися дістати до підборіддя або ж кінчика носа. Тримати мову в такому положенні протягом 10 секунд.

 • . 4

  Багатьом такий спосіб навчитися вимовляти звук «р» добре допомагає. Але тільки тим, у кого проблеми з вимовою даного звуку пов’язані з фізіологічними причинами. Звичайно, невміння правильно вимовляти букву «р» створює людині певні проблеми і неприємності. Однак при бажанні це можна подолати, якщо регулярно виконувати вищенаведені рекомендації і займатися до того моменту, поки не буде досягнутий потрібний результат. Всі ці способи дійсно допомагають — тільки потрібно набратися терпіння.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :