Як достроково зняти судимість не порушуючи закону?

як достроково зняти судимість не порушуючи закону?

Вам знадобиться
 • Паспорт
 • Довідка про судимість
Інструкція
 • . 1

  Перевірити наявність судимості можна в базі даних інформаційно-аналітичного центру МВС, ГУВС, УВС свого регіону. Дана інформація надається тільки посадовим особам. Але, що робити, якщо при прийомі на роботі, обов’язковою умовою є відсутність судимості, як отримати довідку про судимість?

 • . 2

  Для цього необхідно особисто з паспортом звернутися до інформаційного центру ГУВС, УВС чи МВС за місцем проживання. Відповідно до наказу МВС № 965 «Про затвердження інструкції про порядок надання громадянам довідок про наявність (відсутність) у них судимості» від 1. 1. 2001 року, можливо легко і швидко її отримати. При отриманні довідки про судимість, вона пред’являється за місцем вимоги.

 • . 3

  Роботодавець повинен знати, як перевірити наявність судимості, не звертаючись до претендента. У такому випадку він має право через власну службу безпеки запросити дані про кандидата, яка є уповноваженому особою. Всі дані будуть передані за запитом інформаційним службам в найкоротші терміни.

 • . 4

  Судимість вважається погашеною, покарання відбувається повною мірою, без будь-яких порушень. Якщо ви не знаєте, як достроково зняти судимість, давайте спробуємо в цьому розібратися. Згідно з Кримінальним кодексом РФ, судимість може вважатися погашеною достроково, якщо засуджений усвідомив свою провину і став на шлях виправлення. У такому випадку не допускається здійснення яких-небудь інших злочинів у період відбування покарання.

 • . 5

  Як знімається судимість? Судимість може достроково бути знята актом помилування або амністією. Під амністією розуміється пом’якшення або скасування покарання, відповідно до статті 84 КК РФ.

 • . 6

  Зняття судимості можливо і за клопотанням засудженого згідно зі статтею 400 КПК. У такому випадку справа розглядатиметься світовим суддею або судом, прокурор також може брати участь у процесі. Присутність засудженого при розгляді справи обов’язково.

 • . 7

  Якщо в результаті клопотання про дострокове зняття судимості надійшла відмова, можливо повторна подача прохання, але тільки через один рік з дня винесення судом рішення. У нашій країні з особливою обережністю ставляться до засуджених особам, тому важливо не порушувати закон і бути законослухняним громадянином, щоб не мати проблем із суспільством.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :