Як фарбувати шпалери під фарбування: шпалери під фарбування

як фарбувати шпалери під фарбування : шпалери під фарбування

Вам знадобиться
 • Шпалери під фарбування
 • Стеклообои і паперові шпалери
 • Бамбукові і вінілові шпалери
 • Водоемульсійні фарби
 • Водно-дисперсійні і акрилові фарби
 • Валик і кисть
Інструкція
 • . 1

  Існує три основних види шпалер під фарбування: паперові, флізелінові і склошпалери. За своєю структурою це зовсім різні види, але їх об’єднує одна загальна властивість — їх можна фарбувати кілька разів. Шпалери під фарбування продаються переважно білого і світло-сірого кольору. Ступінь вологостійкості можна визначити по значку, намальованому на упаковці рулону у вигляді хвиль. На перший погляд здається недоцільним клеїти на стіни шпалери, а потім витрачатися на покупку фарби, але зате їх можна перефарбовувати не один раз, оновлюючи інтер’єр за своїм смаком. Деякі види шпалер, наприклад склошпалери, можна фарбувати до 30 разів. Шпалери в залежності від матеріалу можуть бути одношаровими і багатошаровими. Другий вид відмінно закриває дрібні дефекти стін.

 • . 2

  Перед обклеюванням стін і стелі, поверхні звільняють від старого покриття, вирівнюють, обробляють грунтовкою і приступають до роботи. Коли все готово, шпалерам дають як слід висохнути протягом 1 — 2 днів, після чого починати їх фарбувати. Для роботи потрібні фарба, валик, пензлик і руковіци. Чим фарбувати шпалери під фарбування? Для покриття шпалер краще використовувати водоемульсійні, водно-дисперсійні і акрилові фарби. Вони виготовлені з екологічно чистих компонентів і не виділяють при висиханні шкідливих речовин. Водно-дисперсійні фарби, на відміну від водоемульсійних, не змиваються водою. Стіни мають підвищену стійкість до води, їх можна мити вологою губкою. Акрилові фарби, виготовлені на основі смол, не тільки не змиваються водою, але й не піддаються ультрафіолетового випромінювання. Фарби також поділяються на глянцеві і матові. Матові фарби ефективно приховують дрібні недоліки і нерівності. Глянцеві вдало підкреслюють фактуру об’ємних шпалер.

 • . 3

  Найпростіше фарбувати склошпалери. Вони мають рельєфний малюнок у вигляді рогожки, ромбів, смужок, рослинних елементів. Для фарбування беруть латексну водно-дисперсійні фарбу. Покриття обробляють 2 рази, даючи кожному шару як просохнути протягом доби. Фарбувати стеклохолст і скловолокно дозволяється до 25 — 30 раз, але фахівці не рекомендують фарбувати, як і інші види шпалер, більш 10 раз, пояснюючи це тим, що з повітря в них вбираються шкідливі речовини. Фарбувати шпалери краще овечого або велюровим валиком. Поролоновий валик викликає виникнення дрібних бульбашок повітря на поверхні матеріалу, які при висиханні лопаються і псують зовнішній вигляд.

 • . 4

  Паперові шпалери дають можливість проявити себе творчій людині. Фарбувати шпалери можна валиком, пензликом, звичайною губкою, створюючи неймовірні ефекти. Можна використовувати готові шаблони. Фарбу зручно наносити валиком, а в кутах користуватися пензлем.

 • . 5

  Для покриття флізелінових шпалер не можна застосовувати фарби на основі розчинників. Вони порушують пенообразний шар і структуру шпалер. Простіше використовувати водоемульсійні фарби. Існує кілька цікавих способів фарбування. Зовні матеріал має пористу структуру, а внутрішня поверхня рівна і гладка. Шпалери можна забарвити з вивороту і наклеїти на стіну після повного висихання. Яскраві кольори проглядають крізь пористу структуру, додаючи додаткову рельєфність малюнку. Бамбукові шпалери вдобавок можна пофарбувати зовні фарбою того ж кольору, але більш насиченого тону.

 • . 6

  Вінілові шпалери під забарвлення виробляються на паперовій і флізеліновій основі. Другий тип міцніше. Фарбувати шпалери на флізелін можна зсередини. Шар флизелина просочиться фарбою, а шар вінілу — ні. Це додасть додаткову структурність декоративному покриттю.

 • . 7

  Варіантів фарбування безліч, все залежить від фантазії і навичок. Але треба враховувати одну важливу обставину. Якщо планується час від часу освіжати стіни фарбою, то при першому фарбуванні краще застосувати світлі тони. Фарбування шпалер — індивідуальний творчий процес, що допомагає створити воістину унікальний образ житла і відобразити не тільки смаки господаря, але і його настрій. Багаторазове фарбування допоможе заощадити кошти на купівлі матеріалів і проявити фантазію.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :