Як форматувати через BIOS: форматування диска через біос?

як форматувати через bios: форматування диска через біос?

Вам знадобиться
 • Жорсткий диск
 • Дискета
Інструкція
 • . 1

  Дана система існує для того щоб налаштувати працездатність всього комп’ютера. Форматування bios можна здійснити в тому випадку якщо є завантажувальний диск для операційної системи. Спочатку потрібно вставити дискету для старту роботи. В панелі управління потрібно натиснути на Пуск, вибрати «установку і видалення програм і компонентів Windows», після чого відкриється віконце, де потрібно клікнути на завантажувальний диск і натиснути на кнопку «створити». З’являється інструкція по створенню диска на екрані. Диск створювати неважко, якщо слідувати зазначеним крокам в інструкції. Часто зустрічається таке, що на диску коштує завантаження з жорсткого диска (або компактного диска), в такому випадку потрібно встановлювати завантаження з гнучкого.

 • . 2

  Далі необхідно перезавантажити комп’ютер, у той час коли запускається операційна система, необхідно натиснути на кнопку «Delete», після чого користувач опиняється в розділі bios. Є такий пункт, іменований Advanced BIOS Features, куди і потрібно ввійти. Форматувати через bios потрібно за допомогою First Boot Device, нажатіемклавіші PgDn. Далі потрібно запустити установку Floppy. Клавіша Escпоможет закрити меню, після чого кнопка F 10 вийде ізbios. Потрібно підтвердити вихід, обов’язково зберігши змінені параметри клавішею Ентер. Комп’ютер почне своє завантаження, при цьому вона починається не з жорсткого диска, а вже безпосередньо з дискети. Після цього на екрані з’явиться меню, далі треба натиснути на такий пункт, як «Запустити комп’ютер з CD-RomSupport» (цей пункт найчастіше під номером 2).

 • . 3

  Щоб підтвердити завантаження, необхідно натиснути на Ентер і почекати кілька секунд. Після фіналу завантаження, на екрані з’явиться наступна командний рядок: A: ^, відразу ж потрібно набрати «FormatC» і закріпити запит кнопкою Ентер. Далі комп’ютер попередить про те, що при форматуванні можливе видалення файлів, після чого теж потрібно натиснути на клавішу Enter. Щоб форматування на комп’ютері завершилося успішно, потрібно стежити за всім процесом і встигати вчасно натиснути на Ентер, щоб не допустити помилок. У разі якщо диск новий, то після завантаження може з’явитися таке повідомлення, як: «жорсткі диски на комп’ютері не виявлені», після цього потрібно набрати команду (на клавіатурі) Fdisk і натиснути на Ентер.

 • . 4

  Це допоможе користувачеві запустити процес розподілу диска на кілька секторів. Потрібно створити розділ MSDOS, щоб після перезавантаження здійснити необхідне форматування. Саме після цього можна буде споглядати готовий жорсткий диск HDD, що дозволить приступити до процесу установки операційної системи. Замість дискети повинен бути компакт диск. Потрібно повторити процес входження в BIOS. З’явиться рядок First Boot Device, в якій потрібно ввести значення CD-Rom — це обов’язкова умова. Потрібно слідувати всім повідомленням, пропозиціям, які з’являться по черзі на екрані. Комп’ютер запропонує два варіанти NTFS і Fat 32, перший — нова версія файлової системи.

 • . 5

  Біос являє собою систему-основу введення / виводу. Має розшифровку: Basic Input / Output System. Біос створений групою професіоналів для апаратного забезпечення персонального комп’ютера. Т. е. без БІОС, який складається з мікропрограм, будь-який комп’ютер, що функціонує на основі Microsoft, чи не буде нормально працювати. За допомогою такого роду форматування можна домогтися запуску роботи систем управління будь-якого пристрою персонального комп’ютера. Біос забезпечує не лише працездатність всієї системи комп’ютера, але і задає початкові характеристики їх функціонування.

 • . 6

  Насправді процес форматування через bios є трудомістким і вимагає відповідального підходу. І якщо користувач є новачком або невпевненим користувачем ПК, то краще звернутися за допомогою до кваліфікованого програмісту, який допоможе вирішити завдання без шкоди для комп’ютера, а також із збереженням всіх існуючих на даний момент на комп’ютері файлів.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :