Як фотографувати ввечері?

як фотографувати ввечері?

Вам знадобиться
 • Фотоапарат
 • Нічний об’єктив
 • Інструкція
 • Знання
Інструкція
 • . 1

  Навіть за допомогою самого пересічного фотоапарата у вечірній час цілком можливо робити якісні знімки, які не поступаються професійним. Для цього необхідно виконати кілька простих правил. Необхідно використовувати режим нічної зйомки або сутінків, вбудований у фотоапарат. Бажано, щоб джерела освітлення перебували за спиною фотографа або трохи збоку, але ніяк не за об’єктом зйомки.

 • . 2

  Важливою умовою як фотографувати ввечері є те, що не можна наводити фотоапарат по самому світлому ділянці передбачуваного кадру, інакше цілком імовірно вийде дуже темний знімок. При портретній зйомці необхідно використовувати оптичне збільшення фотоапарата, краще трохи відійти від об’єкту зйомки, щоб на знімку не з’явилися геометричні спотворення по краях кадру.

 • . 3

  Фотографувати потрібно на тлі, що не перевантаженому деталями, краще — на тлі фіранок або стіни, бажано, ніяких килимів. Об’єкт зйомки повинен знаходитися на деякій відстані від фону. Бажано, не ближче одного метра, щоб при використанні фотоспалахи на фоні не вийшли різко окреслені тіні. У цьому випадку так само фон вийде з фокуса, що додасть знімку об’ємності.

 • . 4

  Слід врахувати, що у простих фотоапаратів спалах ефективна всього в межах 1, 5 — 3 метрів. Тому, цілком ймовірно, що при віддаленості об’єкта зйомки від фотоапарата більш цієї відстані вийде дуже темний кадр. Необхідно використовувати стабільну поверхню для упору рук: спинку стільця, стіл.

 • . 5

  Неприємність полягає в тому, що при натисканні кнопки пуску, фотоапарат зміщується вниз, що призводить до змазування знімка, а вбудований у фотоапарат стабілізатор іноді неадекватно справляється зі своєю функцією. В крайньому випадку, якщо поблизу немає нічого статичного, потрібно взяти апарат в обидві руки і уперти лікті собі в груди.

 • . 6

  Навіть якщо Ви використовуєте фотоспалах, в домашніх умовах необхідно включити всі можливі джерела світла. Це додасть теплоти і об’ємності Вашому знімку. На питання: «Як робити фотографії ввечері з урахуванням композиції?» — Слід зазначити, що фотографувати на тлі великих об’єктів, таких як будівлі, гори, необхідно щоб такий фоновий об’єкт повністю потрапив у видошукач, а безпосередньо сам фотографований повинен підійти ближче до фотоапарата.

 • . 7

  Це робиться для того, щоб що знімається не виглядав зменшеним на тлі масивного фонового зображення. Непогано, якщо такий об’єкт буде підсвічений ззаду сонцем і використовуватиметься спалах фотоапарата. Якщо Ви фотографуєте ввечері під час снігопаду, дощу або в запилених умовах, то краще не використовувати вбудований фотоспалах, відображення падаючих частинок вийдуть на передній план і зіпсують весь кадр.

 • . 8

  Але необхідно врахувати, що без спалаху при тривалій витримці, без фотоштатива або надійного упору ніяк не обійтися. Завжди робіть кілька знімків для подальшого вибору найбільш вдалих кадрів. Для цього так само підійде режим серійної зйомки, якщо він присутній у фотоапараті.

 • . 9

  У вечірніх і нічних умовах автоматика фотоапарата дуже часто помиляється, і тому значна кількість знімків попросту будуть зіпсовані. Нічого страшного, пам’ятайте, що навіть професіонали видаляють більшу частину своїх невдалих знімків. Тому завжди фотографуйте «із запасом».

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :