Як говорити красиво і грамотно?

як говорити красиво і грамотно ?

Вам знадобиться
 • Довідкова література
 • Тренування
 • Уміння вступати в контакт з аудиторією
Інструкція
 • . 1

  Грамотна мова — найкраща візитна картка. Такої думки дотримується більшість людей — адже недарма ті, хто досконало опанував мистецтвом говорити красиво, легше домагаються довіри, налагоджують відносини і просуваються по кар’єрних сходах. На щастя, вступити до лав чудових ораторів не так-то й складно. Психологи впевнені, що для цього знадобиться тільки кілька простих кроків.

 • . 2

  Перший крок на шляху до ідеальної мови — це грамотність. Навіть найдосконаліше ораторську майстерність не сховає грубих граматичних помилок у побудові фраз, неправильних наголосів або корявого вимови. Тому кожен повинен знати, як говорити красиво і правильно. Для цього необов’язково занурюватися в повний шкільний курс цього предмету — досить, озброївшись довідниками та словниками, повторити найважливіші моменти, визначити свої слабкі місця і постійно зміцнювати їх. Для їх зміцнення потрібно обзавестися парою нових звичок: постійно стежити за своєю усній і письмовій промовою, а в разі ускладнень обов’язково шукати слово або граматичне правило в словнику або підручнику. Крім того, бажано не вживати малознайомі слова, замінюючи їх синонімами.

 • . 3

  Техніка мови — другий, і найбільш складний, крок. Під цим поняттям мається на увазі не тільки ідеальне побудова фраз, а й бездоганна дикція, бездоганну вимову, вміння підібрати правильну інтонацію. Якщо є явні дефекти мови, бажано звернутися до логопеда для їх усунення; проте незначні проблеми цілком можливо виправити тривалими тренуваннями і спеціальними вправами. Найпоширеніший і надійний спосіб відточувати своє ораторське мистецтво — тренування перед дзеркалом. Вони допоможуть не тільки поліпшити вимову, а й навчитися підбирати потрібну міміку і інтонацію. Крім того, корисними можуть виявитися спеціальні вправи для кращого вимови і дихальні вправи. Не потрібно також випускати будь-який шанс виступити на публіці — практика ніколи не буває зайвою!

 • . 4

  Але для того, щоб називатися чудовим оратором, недостатньо просто знати, як говорити красиво і грамотно. Якщо послухати промови тих, кого із задоволенням слухає публіка, неважко помітити, що їх секрет криється ще й у почутті гумору, а також умінні ввернути в свій монолог чіпляє фразу, легку жарт, смішну або повчальну історію. Цей спосіб дозволяє розрядити напружену обстановку, завоювати довіру публіки і не дати їй занудьгувати і втратити увагу. Саме зворотній зв’язок з аудиторією грає найважливішу роль в умінні бути відмінним оратором, і цей фактор слід врахувати кожному, хто збирається ним стати. Хоча, зрозуміло, забувати про решту правилах теж не можна — адже ораторське мистецтво, як мозаїка, складається з багатьох окремих шматочків.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :