Як кажуть риби один з одним?

як кажуть риби один з другом?

Вам знадобиться
 • Доступ в Інтернет
 • Тематичні статті вчених
Інструкція
 • . 1

  Насправді підводний таємничий світ не такий тихий і беззвучний, як здається людині на перший погляд. Під водою живе величезна кількість живих істот, які також спілкуються між собою. Правда, як правило, тільки при гострій необхідності. Мало хто знає, що говорять один з одним навіть риби. Цей факт став відомий громадськості завдяки недавньому відкриттю популярного вченого з Нової Зеландії. Шіріман Газалі є співробітником Оклендського університету і займається вивченням питань, пов’язаних з життям самих різних морських мешканців. Про своє важливе відкриття він відразу ж розповів світу в тематичній доповіді.

 • . 2

  Отже, як кажуть риби? Газалі пояснив журналістам, що риби прекрасно чують всі звуки навколо себе. У них відмінний слух. Але при цьому вони не мають здатності видавати будь звуки. Чують один одного риби завдяки вібраціям, які походять від їх плавників і плавального міхура. Вони здатні керувати плавальним міхуром. Ще більш цікавий і складний питання, як бачать риби. Вчений Роберт Вуд свого часу активно займався цим питанням і створив спеціальний прилад, за допомогою якого були зроблені зйомки дня, мешканців водойм, навколишнього світу і людей так, як їх бачать риби. Фото вийшли дуже незвичайними і пізнавальними. З ними може ознайомитися кожен бажаючий.

 • . 3

  Між собою риби спілкуються досить часто і з різних причин. Одна з найпоширеніших причин, це, звичайно ж, відлякування можливих небезпечних хижаків і залучення уваги протилежної статі. При цьому точна картина того, як риби сплять, розмовляють, бачать, залежить від виду і будови риб. Так, наприклад, деякі різновиди морського півня виявилися дуже «балакучими». Вони спілкуються між собою практично постійно. А є і, навпаки, дуже «мовчазні» види риб, такі, як наприклад, тріска. Ця риба дає про себе знати тільки в момент твори на світло потомства. А ось підказати, як визначити вік риби, видавані ними «звуки» не зможуть. Для визначення віку необхідно поглянути на луску риби і порахувати кількість кілець. Це схоже на визначення віку дерева по стовбуру. Теж саме і у риб.

 • . 4

  Цікаво, що деякі види риб, які мешкають на коралових рифах, здатні видавати звуки, намагаючись відлякати не тільки оточуючих їх хижих риб, але навіть драйверів. Це було відмічено в процесі тематичних досліджень. Але відчувають вони один одного не тільки по звуках, а ще й за запахом. Варто відзначити, що у риб прекрасно розвинений нюх. Як нюхають риби? Практично також як і людина, за допомогою двох ніздрів. Вони здатні по запаху навіть знайти дорогу додому. Завдяки прекарсно розвиненому нюху і вмінню спілкуватися рибам вдається виживати навіть у складних умовах в самих різних водоймах.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :