Як кажуть євреї: єврейські афоризми

як кажуть євреї: єврейські афоризми

Вам знадобиться
 • Країни
 • Релігія
 • Мова
 • Одеса
 • Говір
 • Афоризми
Інструкція
 • . 1

  Для початок слід дізнатися про походження єврейського народу. Коріння їх йдуть у древнє Іудейське і Єврейське царство. Ну а предки їх були стародавнього семітського походження. Так як у них не було до 1948 року своєї держави, євреї проживали в багатьох країнах світу. Після другої світової війни цей народ таки заснував свою державу Ізраїль. Цікавий той факт, що в Ізраїлі живуть всього лише сорок три відсотки євреїв, а тридцять дев’ять у Сполучених Штатах Америки. Остившая ж частина розподілена по всьому Світу. Хоча є жартівливе припущення, що чим в країні краще жити, тим більше в неї будуть приїжджати євреїв.

 • . 2

  Традиційна релігія у єврейського народу прийнята як іудаїзм. У багатьох мовах світу ці два поняття вже давно переплелися. Слова єврей і іудей, абсолютно рівнозначні слова. У Росії, наприклад, поки ще розрізняються ці слова, єврей означає національну належність, а іудей означає релігійну приналежність. Також різні етнічні групи, називають себе євреями породило свою власну назву для свого народу.

 • . 3

  Так як кажуть євреї? Незважаючи на дуже сильну зв’язок, як культурну, так і духовну, єврейський народ, в силу своєї поширеності по всьому Світу, став говорити більш ніж на двадцяти різних мовах. Зрозуміло, головним вважається іврит, так як це мова їхньої релігії. Але спілкуватися з іншими народами на ньому складно, доводилося вчити кореневої мову населення тієї країни, в якій єврей і мешкав. Зазвичай мови івриту та місцевого населення зливалися в промовах євреїв і так створювалися зовсім різні мовні сім’я та групи. Проте практично всі євреї користувалися своїм загальним алфавітом. Ось приміром тільки деякі назви мов використаних, ну і створених, ними: єврейсько-португальська, єврейсько-каталонська мови, єврейсько-провансальської, єврейсько-французькому, Бухарського-єврейський, кримчакського мову.

 • . 4

  Своєрідний стиль мови і говір завжди цікавило людей. І їм було цікаво як розмовляють євреї. Їх манера відповідати питань на питання породило безліч анекдотів та афоризмів. Когось це веселило, а когось, навпаки, дратувало. У колишніх країнах Радянського Союзу єврейський говір символізує специфічну одеську мову. Так як ще в радянські часи більше половини населення в Одесі були євреями. І зараз це місто, в даний момент належить Україні, користується своєю славою, як дуже цікаве і своєрідне місце. Зі своїми людьми, звичками і традиціями. Багато жартів, анекдотів, афоризмів і колоритних персонажів подарувала нам Одеса-мама.

 • . 5

  Можна навести кілька прикладів, які показують, який цікавий говір у євреїв. Наприклад, така фраза «Вас тут не стояло», вона позначає, що незабаром між двома людьми може розгорітися конфлікт. «Ви таки підіть і запитайте», мається на увазі, щоб людина відв’язався і сам пішов з’ясовувати цікавить його факт. Дуже часто використовується вираз «Таки так», позначає воно повне затвердження. Цікаво, що «таки» дуже поширеною підсилювальної часткою і її можна зустріти в багатьох розмовних фразах і пропозицій. «Щоб ви знали», позначає сенс схожий з «зарубайте собі на носі», також слово «ви» вимовляється саме як «ві», що теж характерно для єврейського говірки. Згадувати такі фрази й окремі слова можна дуже багато. Їх число дуже велике, всіх і не згадаєш.

 • . 6

  Так само, як і згадувалося раніше, існує багато афоризмів. Як вигаданих самими євреями, так і про самих євреях. Їх кількість воістину величезне. Одні забавні, інші дотепні, треті просто усмішки над чимось або кимось. Вони складалися не тільки в сучасний час, але і багато років тому. У даний момент можна розглянути деякі з них. Почнемо, мабуть, з тих, що склали самі євреї.

 • . 7

  Ось, наприклад, одна з найзнаменитіших єврейських висловів: «Дурний каже, про що думає. Розумний думає, про що говорить ». Все вірно, просто і лаконічно. Ніхто й не посперечається з цією заявою. «Краще докір з вуст мудреця, ніж похвала з вуст дурня». Теж правда. Корисніше розумна критика, ніж марна лестощі. «У суперечці народжується ворожнеча. Істина народжується в обговоренні ». І з цим афоризмом не посперечаєшся. Хоча воно і суперечить грецькому висловом: «У суперечках народжується істина». Це досить цікавий факт. «У правді більше сенсу, ніж слів. У неправді — навпаки ». Ще одне тонке і влучне зауваження, з яким також складно не погодитися. Таких афоризмів у євреїв величезна кількість.

 • . 8

  Тепер перейде до афоризмів про євреїв. Зазвичай вони подаються в гумористичному вигляді, упор робиться на єврейські стереотипи. Приміром, «Єврей — це професія». У цьому афоризмі виставляється напоказ той момент, який показує один зі стереотипів про євреїв те, що вони всі багаті і жадібні бізнесмени. «Якщо ти живеш в Нью-Йорку, то, будь ти хоч сто разів католик, ти все одно єврей». Також Нью-Йорк один з найбільших фінансових міст Миру, що натякає знову на єврейську жадібність. «Мойсей сорок років водив євреїв по окупованих палестинських територіях». Тут описується територіальна проблема з Ізраїлем і Палестиною. Вже багато років ці дві вироджувані сторони не можуть домовитися. І таких афоризмів багато.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :