Як клеїти рідкі шпалери: розкриваємо секрети

як клеїти рідкі шпалери: розкриваємо секрети

Вам знадобиться
 • Рідкі шпалери
 • Вода
 • Мастерок
 • Тара для замісу
Інструкція
 • . 1

  Створюючи затишок в домі, вигідно шукати найбільш раціональні та цікаві рішення, які допоможуть привнести оригінальність, ефектність і свіжість в інтер’єр. Так, якщо мова йде про шпалери, величезний простір для фантазій дадуть рідкі (бавовняні) шпалери. Тим більше що вони не вимагають ідеальної підготовки стін і самі є прекрасним оздоблювальним матеріалом з маскуючими властивостями. Вони екологічні, виглядають ефектно, наносяться легко, прості в догляді — відмінне рішення для інтер’єру.

 • . 2

  Технологія нанесення рідких шпалер не представляє складності. Проте, слід прояснити нюанси. Як клеїти паперові шпалери, напевно знають всі. У чому ж особливість оформлення стін рідкими шпалерами? Насамперед, потрібно правильно розвести складу оздоблювального матеріалу (строго дотримуючись пропорції). Причому, зробити це бажано за 12 годин до нанесення на стіну (деякі виробники вказують час в 15 хвилин).

 • . 3

  Варто пам’ятати, що кожну окрему упаковку замішувати необхідно окремо. Не можна поєднувати в замісі кілька упаковок або розділяти одну упаковку на кілька частин. У цьому поширена помилка багатьох. Замішана порція відправляється на дозрівання (або назад в пакети, або залишається в тарі, обраної для замісу).

 • . 4

  Перед тим як клеїти рідкі шпалери, стіну треба очистити від пилу і загрунтувати. На оброблену спеціальною грунтовкою поверхня рукою наноситься невелика кількість підготовленої шпалерного суміші. Вона акуратно розгладжується кельмою (краще пластмасовим). Одержуваний шар повинен мати приблизну товщину в 2 мм. Якщо матеріал погано прилипає до стіни, рекомендується розбавити його водою (додавати, природно, по чуть-чуть).

 • . 5

  Рідкі шпалери вельми зручні у догляді. У процесі використання при забрудненнях можна буде замочити інтересуемой ділянку водою і зняти забруднений шар, замінивши його на новий. А якщо подбати про покриття шпалер лаком, то й зовсім не виникне проблем з доглядом — стіна стане водостійкою, прийнятною для вологого прибирання. Важливо пам’ятати, що наносити лак можна тільки після висихання бавовняних шпалер — приблизно через добу.

 • . 6

  Ті, хто знають, як клеїти метрові шпалери, та й звичайні в тому числі, гідно оцінять простоту роботи з рідкими шпалерами. Це під силу не тільки майстру, але і простому обивателю, не спеціалізуються на обробних роботах. У чому й полягає ще одна суттєва перевага текстильних шпалер. По правді кажучи, цей варіант навряд чи має якісь недоліки, крім більш високої ціни і відсутності фіксованого принта. Хоча другий момент легко компенсується комбінуванням різних забарвлень.

 • . 7

  Також варто точно знати, як розводити клей для шпалер з бавовни. Щоб матеріал (бавовняне волокно) рівномірно прокрас, слід спочатку розвести клей і фарбу в теплій воді. Рідина повинна мати температуру приблизно 35 — 42 ͦ С. У неї і вводиться спочатку клей, а потім барвник з придбаного комплекту. Все добре перемішується і тільки після додається бавовна. Суміш ретельно розмішується руками (заміс не рекомендується виробляти механічними змішувачами, тому як вони можуть порушити структуру матеріалу) і відправляється на дозрівання. Загалом, процес оформлення стін рідкими шпалерами обіцяє прекрасний результат.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :