Як користуватися вогнегасником: докладна інструкція

як користуватися вогнегасником: докладна інструкція

Вам знадобиться
 • Вогнегасник
 • Інструкція
Інструкція
 • . 1

  Кожна людина, для власної безпеки повинен знати, як користуватися вогнегасником. Як тільки ви виявили пожежу, необхідно взяти вогнегасник і підійти до джерела загоряння. Висмикнути чеку, що розташовується у верхній частині вогнегасника. Направити чорний циліндр вогнегасника (розтруб) на палаючий предмет і натиснути на рукоятку. Важливо направляти струмінь в самий корінь вогню, на сам палаючий предмет. Тільки так вогонь можливо загасити. Потрібно звернути увагу на те, що не можна братися за розтруб, оскільки при гасінні він охолоджується до дуже низьких температур і це може бути небезпечно.

 • . 2

  Багато заводські вогнегасники виготовляються на основі чотирихлористого вуглецю, але і в домашніх умовах можна виготовити аналог такого вогнегасника. Так як зробити вогнегасник? Для цього знадобляться: алюмінієві галун і сернонатріевая сіль. Ці складові можна купити в аптеці. Їх потрібно розмолоти і переміщати між собою, до отримання порошку. Потім насипати вийшла суміш у скляну банку і дуже щільно закрити. Дуже важливо, що б при цьому в вогнегасник не потрапила волога. Користуватися таким вогнегасником гранично просто: достатньо кинути його у вогонь, який буде погашено за кілька секунд. Такий вогнегасник по ефективності не поступитися заводським. Їм можна гасити навіть масло і жир, що неможливо зробити звичайною водою.

 • . 3

  Крім пінних вогнегасників, існують їх порошкові аналоги. Як користуватися вогнегасником порошковим? В принципі правила ті ж, що і при використанні вогнегасника на основі чотирихлористого вуглецю. тільки замість розтруба мається шланг, довжиною близько півметра. Перед використання необхідно від’єднати пломбу, що знаходиться на вогнегаснику, висмикнути чеку, як і у випадку пінного вогнегасника. Вивільнити шланг і направити на палаючий предмет, потім натиснути на важіль. Почекати кілька секунд і навести його під вогонь.

 • . 4

  Перед використанням вогнегасника необхідно перевірити його справність, в іншому випадку він може завдати шкоди здоров’ю користувача. Так як перевірити вогнегасник? По-перше необхідно перевірити його на наявність зовнішніх пошкоджень. Не можна використовувати вогнегасник з вм’ятинами, сколами або іншими ушкодженнями. По-друге рівень тиску в балоні, якщо на ньому встановлений відповідний індикатор зі стрілкою. Тиск повинен відповідати спеціальній позначці на поділках. Якщо в вогнегасники виявлені дефекти, або рівень тиску низький, то необхідно замінити вогнегасник. Так само важливо перевіряти стан курка й шлага вогнегасника. У ньому не повинно бути розхитаних деталей.

 • . 5

  Вміння поводитися з вогнегасником може врятувати життя багатьох людей, тому кожному необхідно знати правила поводження з ним.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :