Як легко переводити дробу в числа?

як легко переводити дробу в числа?

Вам знадобиться
 • Олівець
 • Аркуш паперу
Інструкція
 • . 1

  На самому початку потрібно все-таки дізнатися, що таке дріб і яких видів вона буває. А буває вона трьох видів. І перший з них це звичайна дріб, наприклад ½, 3 / 7, 3 / 432 і т. д. Ці числа також можна записувати за допомогою горизонтальної рисочки. І перше, і друге буде однаково вірно. Цифра зверху називається числівником, а знизу знаменником. Є навіть приказка, для тих людей, хто постійно плутає ці дві назви. Вона звучить так: «Зззззапомні! Зззззнаменатель — внізззззу! ». Це допоможе не заплутатися. Звичайна дріб це всього лише два числа, які діляться один на одного. Рисочка в них і позначає знак ділення. Її можна замінити знаком двокрапка. Якщо стоїть питання «як дріб перевести в число», то це дуже просто. Слід всього лише чисельник поділити на знаменник. І все. Дріб переведена.

 • . 2

  Другий вид дробів називається десятковим. Це ряд цифр з комою. Наприклад, 0, 5, 3, 5 і т. д. Назвали їх десятковими, тільки тому, що після заспівати перша цифра позначає «десятки», другий в десять разів більше «сотні» і так далі. А перші цифра до коми, називаються цілими. Наприклад, число 2, 4 звучить так, дванадцять цілих і двісті тридцять чотири тисячних. Такі дробу з’являються в основному через те, що поділивши два числа без залишку не виходить. І більшість звичайних дробів, під час того як їх будуть переводити в числа, зрештою мають вигляд десяткового дробу. Наприклад, одна друга ровняется нуль цілим п’яти десятих.

 • . 3

  І заключний третій вид. Це змішані числа. Приклад цього можна навести такий, як 2 ½. Звучить так, дві цілих і одна друга. У старших класів такий вид дробів вже не використовуються. Їх напевно необхідно буде приводити або в звичайний вигляд дробу, або в десятковий. Зробити це так само легко. Просто ціле число потрібно помножити на знаменник і, отримане позначення, скласти з числівником. Візьмемо наш приклад 2 ½. Два множиться на два, виходить чотири. Чотири плюс один, дорівнює п’яти. І дріб формою 2 ½ утворюється в 5 / 2. А п’ять, поділивши на два можна отримати десяткову дріб. 2 ½ = 5 / 2 = 2, 5. Вже стало зрозуміло, як переводити дробу в числа. Слід всього лише розділити чисельник на знаменник. Якщо числа великі можна скористатися калькулятором.

 • . 4

  Якщо на ньому виходить не цілі числа і після коми йде дуже багато цифр, то тоді дане значення можна округлити. Округляється все дуже просто. Спочатку слід визначитися, до якої цифри потрібно округлити. Слід розглянути приклад. Людині потрібно округлити число нуль цілих, дев’ять тисяч сімсот п’ятьдесят шість десятитисячних або в цифровому значенні 0, 6. Округлення необхідно зробити до сотих. Це означає, що в даний момент до семи сотих. Після цифри сім у дробу йде п’ять. Тепер потрібно використовувати правила для округлення. Цифри більше п’яти округлюються у велику сторону, а менші — у меншу. У прикладі у людини — п’ять, вона стоїть на пограниччі, але вважається, що округлення відбувається в більшу сторону. Значить, всі цифри після сімки прибираємо і до неї додаємо одиницю. Виходить 0, 8.

 • . 5

  Також виникають ситуації, коли людині необхідно швидко перевести звичайну дріб в число, а калькулятора поруч немає. Для цього варто застосувати поділ стовпчиком. Насамперед слід на листку написати поруч один з одним чисельник і знаменник. Між ними ставиться куточок ділення, він схожий на букву «Т», тільки лежить на боці. Для прикладу можна взяти дріб десять шостих. І так, десять слід поділити на шість. Скільки шісток може вміститися в десятці, тільки одна. Одиниця записується під куточком. Десять відняти шість вийде чотири. Скільки шісток буде в четвірці, декілька. Значить, у відповіді після одиниці ставиться кома, а четвірка множиться на десять. У сорока шість шісток. У відповіді дописується шістка, а від сорока віднімається тридцять шість. Виходить знову чотири.

 • . 6

  У даному прикладі сталося зациклення, якщо продовжити робити все точно також вийде відповідь 1, 6 ( 6) Цифру шість триває для нескінченності, але застосувавши правило округлення, можна привести отримання число до 1, 7. Що набагато зручніше. З цього можна зробити висновок, що не всі звичайні дроби можна перевести в десяткові. У деяких відбувається зациклення. Але зате будь-яку десяткову дріб можна перевести в просту. Тут допоможе елементарне правило, як чується, так і пишеться. Наприклад, число 1, 5, чується, як одна цілих двадцять п’ять сотих. Так і потрібно записати, одна ціла, двадцять п’ять поділити на сто. Одна ціла це сто, а значить, проста дріб буде сто двадцять п’ять на сто ( 125 / 100). Усі також просто і зрозуміло.

 • . 7

  От і було розібрано самі основні правила і перетворення, які пов’язані з дробом. Всі вони нескладні, але знати їх слід. У повсякденне життя вже давно увійшли дробу, особливо десяткові. Це добре видно на цінниках у магазинах. Круглі ціни вже давно не хто не пише, а з дробом ціна здається візуально на багато дешевше. Також одна з теорій говорить, що людство відвернулося від римських цифр і прийняла в оборот арабські, тільки тому, що в римських не було дробів. І багато вчених погоджуються з цим припущенням. Адже з дробом можна вести підрахунки більш точней. А в наше століття космічних технологій, точність у розрахунках потрібна як ніколи. Так що вивчати дроби в школі по математики життєво необхідно для розуміння багатьох наук і технічних досягнень.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :