Як лікувати болячки в носі?

як лікувати болячки в носі ?

Вам знадобиться
 • Мазь календули
 • Дзеркало
 • Ватні палички
Інструкція
 • . 1

  Болячки в носі можуть виникати з різних причин. Це явище може бути викликане травмуванням слизової оболонки носа, загальним зниженням імунітету, хвороботворними бактеріями і вірусами, наприклад, стафілококом або вірусом герпесу, а може навіть свідчити про дегенеративних змінах слизової оболонки. Так як різняться причини, то відповідно й лікування має бути різним, тому в ідеалі краще звернутися до лікаря, щоб отримати коректну консультацію про природу захворювання та відповідних для лікування препаратів.

 • . 2

  Однак, найчастіше болячки в носі мають або бактеріальну або вірусну природу, або викликані порушенням цілісності слизової оболонки носа, наприклад, при очищенні його внутрішньої поверхні. В інтернеті є маса статей про те, як лікувати ніс, але якщо вже немає можливості скористатися послугами фахівця, то потрібно дотримуватися принципу «не нашкодь». А значить, слід уникати кардинальних заходів. Тобто не варто самостійно призначати собі антибіотики для прийому всередину, або прогрівати хворе місце, що може погіршити стан.

 • . 3

  Наслідки некоректного лікування можуть бути істотно небезпечніше, ніж сама болячка. Тому потрібно розумніше підходити до самодіяльним процедурам і вони в першу чергу повинні бути спрямовані на полегшення стану хворого. Звичайно, якщо людина знає, що частенько страждає герпетичні висипання на губах, то цілком можливо, навіть імовірно, що болячка в носі може мати той же характер. Тому застосування мазі проти герпесу може бути цілком виправдане. Однак, все ж краще скористатися безпечними препаратами, що підвищують імунітет.

 • . 4

  У людини з сильним імунітетом загоєння відбувається зазвичай швидше, навіть без втручання ззовні. Для зміцнення імунітету можна, наприклад, пропити курс відвару ехінацеї, якщо, звичайно, немає протипоказань. Однак, можна застосувати і місцевий вплив на захворювання. Але потрібно пам’ятати, що перш ніж лікувати болячки на слизовій, потрібно ретельно вимити руки і продезінфікувати поверхню рани. Перед обробкою її потрібно збризнути хлоргексидином, а потім осушити стерильним тампоном. Після чого на рану можна нанести мазь календули, яка прискорить загоєння.

 • . 5

  Також досить безпечно обробляти рану відваром трав, які мають протизапальну і ранозагоювальну ефектом. Наприклад, відваром ромашки. Проте, потрібно пам’ятати, що якщо не відбувається поліпшення стану протягом трьох-п’яти днів, слід звернутися за консультацією до лікаря.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :