Як лікувати остеохондроз поперекового відділу?

як лікувати остеохондроз поперекового відділу ?

Вам знадобиться
 • Остеохондроз поперекового відділу
 • Анальгетики
 • Лікувальна фізкультура
 • Масаж
 • Санаторно-курортне лікування
Інструкція
 • . 1

  Серед всіх різновидів остеохондрозу захворювання поперекового відділу зустрічається найчастіше через рухливості хребта в даній області і великих фізичних навантажень. Нерідко, скаржачись на біль в області попереку, людина не знає, як лікувати остеохондроз поперекового відділу, і продовжує нещадно навантажувати свій хребет. Результатом подібного безвідповідального ставлення і стає виражена біль не тільки в області попереку, але і в нижніх кінцівках, а також, крижах.

 • . 2

  В принципі, лікувати остеохондроз поперекового відділу рекомендується практично так само, як лікувати остеохондроз грудного відділу. Пацієнт повинен дотримуватися постільного режиму в період загострення хвороби. До рухової активності потрібно приступати поступово, використовуючи в перший час милиці для полегшення ходьби і зниження навантаження. Лікарські препарати застосовують для зниження больового синдрому. Як правило, це нестероїдні засоби протизапальної та знеболюючої дії.

 • . 3

  При сильно виражених болях пацієнтові можуть призначити новокаїнові паравертебральні блокади або блокади тривалої дії з вмістом глюкокортикоїдів. Допоміжне лікування полягає в прийомі сечогінних засобів, нікотинової кислоти, а також, вітамінних комплексів. Широко використовують і фізіотерапію. Таким чином, вирішується проблема, як спати при остеохондрозі. Сильні болі в нічний час не дозволяють пацієнтові розслабитися і перешкоджають нормальному відпочинку.

 • . 4

  Давно відомо, як робити масаж при остеохондрозі, і які фізичні вправи дозволять провести реабілітацію пацієнта в найкоротші терміни. Лікувальна фізкультура є обов’язковим елементом комплексу лікувальних процедур. Природно, підбір вправ повинен здійснюватися на індивідуальній основі в залежності від стану кожного пацієнта. Велику користь приносять при остеохондрозі сірководневі, йодобромні і родонові ванни. Для пацієнта бажано відвідування санаторію, що спеціалізується на лікуванні остеохондрозу.

 • . 5

  Якщо терапія не знаходить відповіді, як зняти біль при остеохондрозі, і всі пропоновані заходи не дають позитивного ефекту, показано лікування остеохондрозу хірургічним втручанням. Операція рекомендована в важких випадках, коли хвороба проводить до порушення дефекації і акту сечовипускання або паралічу нижніх кінцівок. Щоб уникнути проблем з хребетним стовпом слід більше уваги приділяти профілактиці остеохондрозу.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :