Як лікувати забій пальця на руці?

як лікувати забій пальця на руці?

Вам знадобиться
 • Антисептик
 • Зеленка або йод
Інструкція
 • . 1

  Забій пальця може стати справжньою проблемою. Лікувати забитою палець потрібно обережно. Само собою, незручне рух не приведе до ампутації руки по лікоть. Однак лікувати забитою палець варто хоча б тому, що так він заживе набагато швидше. А значить, є шанс сильно скоротити свої страждання. Медицині давно відомо, що в пальцях знаходиться осередок нервових закінчень. Саме тому, прищемивши палець важкої дверима або випадково вдаривши по ньому молотком, людина відчуває куди більші муки, ніж навіть від сильного удару, скажімо, в плече. У разі, коли палець втрачений, це сприймається організмом, як втрата кінцівки. Забоєм прийнято називати закриту, що не дуже серйозну травму м’яких тканин.

 • . 2

  З’являється він, кажучи медичною мовою, від дії тупого предмета. Як правило, на місці травми з’являється синець або шишка. Буває й так, що пошкодження може мати і кілька більш серйозні наслідки, у вигляді відпалого нігтя, наприклад, або появи гнійної рани. Насамперед, слід обробити забите місце. У ролі антисептика в «похідних» умовах зазвичай виступає сеча. Потрібно лише помочитися на рану. Той же ефект надає перекис водню, хлоргексидин та інші спеціальні засоби. Спиртсодержащие напої або «чистий медичний» використовувати не рекомендується з однієї простої причини: «зелений змій» сильно висушить рану і можливо, через це надасть зворотне очікуваному дію.

 • . 3

  Якщо крові немає, тільки тоді можна застосовувати йод або зеленку. Щоб не нашкодити собі, не «попалити» ранку, мазати її краще навколо вогнища. Якщо є ушкодження шкіри, то, абсолютно точно, не варто заклеювати ранку лейкопластиром. Обмежуючи доступ повітря до неї, він занадто часто «грає на боці противника». Пластир може стати в нагоді лише на час, щоб захистити ранку від бруду. Щоб не втратити в результаті травми ніготь, потрібно обробити його навколо йодом. При ударі там можуть з’явитися мікротріщини, через які відбувається зараження. Обробка йодом дозволить врятувати ніготь і уберегти організм від інфекції. Опинившись в закладі з центральним водопостачанням, пластир краще відразу видалити. Якщо він прилип, і відривати боляче, можна його трохи розмочити. У цьому випадку ідеально підійде горілка, але можна і використовувати звичайну воду.

 • . 4

  Починається перша допомога при ударі з визначення, чи немає перелому. Визначити це досить просто, потрібно акуратно обмацати пошкоджений палець, подивитися, чи немає видимих викривлень, перевірити чи збереглася моторика. Якщо палець все ж зламаний, слід негайно звернутися до травмпункту, де його зафіксують гіпсовою пов’язкою, щоб кістка зрослася правильно. Найчастіше, через перелом однієї фаланги, гіпс накладають не тільки на все зап’ясті, а й на половину руки. Звичайний забій буде виглядати, як невелика припухлість. Перш за все, слід помістити руку під струмінь холодної води або охолодити її льодом. Це допоможе перетерпіти перші (саму неприємну і сильну) хвилю болю.

 • . 5

  Також, за словами лікарів, низька температура допомагає знімати пухлину. Щоб уникнути набряку, є старе — добрий засіб — потрібно намалювати йодну сітку. Є й інші народні засоби, щоб лікувати забій. Наші бабусі на постраждале місце клали невеликий шматочок марлі, рясно змоченою в кашці з звареної в шкірці і розім’ятої картоплі. Хоча, іноді, щоб припинити больові відчуття, користувалися і сирою картоплею, а точніше очищеннями. Вимитий шматочок шкірки прикладали до ранки внутрішньою стороною і фіксували в такому положенні за допомогою бинта або лейкопластиру. Для досягнення кращого ефекту тримати такий компрес потрібно протягом трьох годин. Також роблять компрес з лука.

 • . 6

  Для цього одну цибулину потрібно натерти на тертці, покласти кашку в стакан, після чого залити до верху горілкою. Настоюватися розчин повинен 8 — 10 годин. Знову-таки, якщо немає підозр на перелом кістки, слід зробити давить пов’язку і забезпечити забитою руці повний спокій. Для прискорення розсмоктування гематоми, яка часто з’являється під нігтями, слід застосовувати різні лікувальні склади, які удосталь представлені в будь-якій аптеці. Особливою популярністю користуються Д-пантенол, Левомеколь і мазь Рятувальник. Не можна не згадати і про мазі дивною консистенції, з дивною назвою — Бодяга. За свої дивовижні загоюють якості в Росії вона користується справді всенародною любов’ю.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :