Як ловити харіуса на мушку?

як ловити харіуса на мушку?

Вам знадобиться
 • Спінінг або телескопічне вудилище
 • Безінерційна котушка з волосінню
 • Мушки на харіуса
Інструкція
 • . 1

  Ловля харіуса чимось схожа на ловлю форелі, але відмінності все-таки є, в чому вони полягають? Насамперед, вони в основному годуються і стоять у різних місцях, але якщо форель в річці відсутня, то місця звичайні для її проживання, займає харіус. Ця риба хоч і живе здебільшого у гірських річках з швидкою течією, але любить триматися в більш спокійних місцях, в основному там, де вода через якихось перешкод варто.

 • . 2

  Він повільно плаває біля дна, спостерігаючи за поверхнею, при появі комахи він піднімається наверх і всмоктує здобич, коли об’єкт на неїстівним, він випльовує його і йде вниз. Харіус хоч і сильна риба, але ніколи не переслідує здобич, він займає вичікувальну позицію, і в потрібний момент вискакує з води і ловить її. Як ловити харіуса на мушку за таких умов, як можна обдурити цю досить-таки хитру і сильну рибу?

 • . 3

  Знайти харіуса в річці не складає труднощів, найчастіше в благополучні дні, він стрибає, ловлячи мух. Спіймати його можна тільки в тому випадку якщо приманка опиниться під самим його носом, тому ще з давніх пір для лову харіуса був розроблений унікальний метод, званий — нахлист. Вся суть операції полягає в тому, що рибалка за допомогою вудилища або спінінга, в місця передбачуваного знаходження риби, закидає приманку, в даному випадку, штучну мушку.

 • . 4

  Якщо харіус є, то удар звичайно треба практично відразу, а якщо ні, то другий раз закидати в той же самий місце не варто. Чому він не бере, може бути три причини, або його там немає, чи його не влаштовує ваша приманка, або не та погода. Одним з найкращих спосіб лову харіуса, як уже говорилося, є нахлист, при цьому способі використовується штучна мушка, як зробити мушку на харіуса самому?

 • . 5

  Нічого складного в процесі виготовлення мушки на харіуса немає, все, що вам знадобиться, це гачки, різнокольорові нитки і ведмежа шерсть. Харіус риба сильна і вправна, і вміє викручуватися, для надійності захоплення, мушку краще робити з подвійним гачком. Можна купити відразу подвійні гачки, або пов’язувати одинарні.

 • . 6

  На гачок від вигину до кільця в один шар намотується нитка, потім накладається трохи вовни і намотується ще нитка 2 — 3 шару. Вовни накладається трохи, стирчати вона може куди завгодно. Мушки краще зробити трьох кольорів, чорні, червоні і зелені. У різні дні харіус може брати на різні мушки. Особливою краси надавати їм не треба, найголовніше, щоб вони, як можна природніше стрибали по воді.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :