Як люди добували вогонь у давнину?

як люди добували вогонь у давнину?

Вам знадобиться
 • Інтерес
 • Історичні пізнання
Інструкція
 • . 1

  У сучасному світі на вогонь вже ніхто не звертає уваги як раніше. А адже в стародавні часи, володіння їм означало життя або холодну смерть. У деяких культур вогонь вважався живою істотою, у деяких вважалося, що в багатті живуть дрібні тварини — щось подібне духів вогню, а окремі цивілізації вважали це проявом божественної сили. Звичай тримати вогонь пішов від того, що по початку людина не міг сам самостійно його отримати. Доводилося шукати яке-небудь зажевріли від блискавки дерево, щоб взяти звідти палаючу гілку і підтримувати всім плем’ям вогонь в перебігу десятиліть. Дуже цікавим є питання, як люди добували вогонь. Одні терли палички один об одного, інші покривали камені сіркою і били одні про другий, а деякі знаходили камені з кремнію, і чиркаючи один від одного, отримували сніп іскор, запалює хмиз. Цікавий той факт, що звичай стежити за вогнем і не давати йому згаснути перенісся через час частково навіть в сучасне суспільство. Адже ніхто ніколи не замислювався, звідки пішла традиція, «передачі» святого вогню в християнстві, або чому не дають згаснути Олімпійському вогню.

 • . 2

  Зараз всім відомо, як людина використовує вогонь, проте у давнину, в різних частинах світу його використовували по-різному. У північних частинах світу — це в першу чергу був інструмент виживання в холоді, в більш південних районах, вогонь використовувався для обробки глиняних виробів. У одних вогонь вважався божественною силою, інші ж не зраджували йому головної сили світобудови.

 • . 3

  Є правда і скептики, в теж час містифікатори, які не вірять, що доісторична людина самостійно зрозумів, як використовувати вогонь. Навіть зараз висуваються теорії про походження вогню від іншої раси, або від чогось на кшталт божества. Так чи інакше, як горить вогонь, не має значення, головне, що він горить і наша цивілізація отримала колосальний поштовх у розвитку.

 • . 4

  Само собою перші люди боялися вогню також як і блискавок і грому. Хоча окремі народи (наприклад, монголи) боялися, як діти грому навіть у Середньовіччі. Проте, людина за дуже короткий (щодо всієї своєї історії розвитку) період часу довів використання до такої досконалості, що це відбилося ті тільки на ньому самому і його розвитку, а й на всю планету в цілому.

 • . 5

  Питанням, як з’явився вогонь серед людей, завжди задавалися і вчені і просто цікаві. Питання це цікавий і тим, що якщо зрозуміти відповідь, можливо перед людиною відкриється ще щось нове, здатне дати такий поштовх розвитку, про який людство і не думало. Якщо подивитися на прорив людини в результаті вогню, стрибок з практично рівня тварини, до розумної істоти, свідомо змінює цілий світ під себе, то що зробить новий прорив? Що якщо відбудеться прорив у біонічних можливостях, або способі подолання змін маси матерії або простору? Відповіддю може послужити лише час.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :