Як людина використовує вогонь в сучасному світі?

як людина використовує вогонь в сучасному світі?

Вам знадобиться
 • Зажигалка
 • Костер
 • Вогонь
Інструкція
 • . 1

  Багато чого змінилося з тих пір, як предки людей вперше здогадалися, що вогонь може бути хорошим помічником. Сьогодні вогонь, в основному, витіснений благами цивілізації, його основні функції замінили сучасні джерела тепла і світла. Однак, він все ще використовується і без нього складно уявити багато повсякденних процеси. Те, як людина використовує вогонь сьогодні, якщо задуматися, мало відрізняється навіть від минулого тисячоліття. Вогнем підпалювалися і перші курильні трав’яні суміші, придумані в давнину, — і аж до сьогоднішнього дня курці не придумали нічого кращого, ніж підпалювати сигарети за допомогою вогню — запальничкою або сірниками. На багатьох дачах, у багатьох будинках приватного сектора, котеджах все ще встановлено пічне опалення — по-старому підпалюючи дрова, люди отримують тепло.

 • . 2

  Будь-яка поїздка за місто велике кампанією не обходиться без шашликів, пікніка. Після того, як багаття розлучений і всі страви приготовані, можна в тихій, романтичній обстановці спостерігати за тим, як горить вогонь. Він же і обігріває імпровізований табір на природі — намети або спальні мішки завжди розташовують поряд з тліючим вуглинами. Але не завжди вогонь б так доступний, як у сучасному світі. Далекі предки людей завжди думали, що те, як з’явився вогонь — не інакше як дар могутніх богів своїм нерозумним дітям — людям. Багато в чому цьому сприяло те, що перші пожежі відбувалися найчастіше під час гроз — через удари блискавок в дерева. Багаття, запалений таким чином, після того, як їм заволодіває плем’я, міг підтримуватися десятиліттями — його оберігали за вахтовим мутоду, не даючи згаснути ні на секунду.

 • . 3

  Але часи змінювалися, людина, як істота розумна, неухильно розвивався. Він почав помічати певні особливості при горінні — які дерева краще запалали, а які швидше прогорають; що вугілля можна відносити від основного джерела полум’я і обігрівати ними житло, підтримуючи тління. Те, як люди добували вогонь — серйозний, титанічна праця, заснований на досвіді сотень поколінь. Довгими годинами тертя спеціальними деревинками один об одного, з використанням висушеного листя і стебел, отримували наші предки безцінний скарб — вже не божественний дар. У людини стало виходити те, що раніше нібито надсилалося божественними силами, що ще сильніше підштовхнуло людську цивілізацію до розвитку — до пізнання і розуміння сил природи, зародженню перших наукових відкриттів. Багато досягнення людської раси безпосередньо пов’язані з вогнем, з дослідженням властивостей горіння. Навіть сьогодні шлях у цьому напрямку не зупинено — вчені вивчають цей «дар богів» і намагаються придумати йому все нові й нові застосування.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :