Як людина залежить від суспільства?

як людина залежить від суспільства ?

Вам знадобиться
 • Патріотизм
 • Соціальне оточення
Інструкція
 • . 1

  «Що стане говорити княгиня Марія Олексіївна!» — Цю фразу Фамусова з грибоєдовського «Горя з розуму» знає кожен школяр. Зрозуміло й її значення: все в тій чи іншій мірі залежать від громадської думки. Живучи в соціумі, людина не може бути повністю автономним від оцінки своєї діяльності іншими його членами. Його схвалюють або засуджують, приймають або відкидають. . .

 • . 2

  Як людина залежить від суспільства? Кожен член соціуму виконує ту чи іншу роль, діяльність. Успіх чи невдача в цій справі залежна від суспільної оцінки — визнання або осуду. Від сукупності таких оцінок у кінцевому підсумку залежить і соціальний стан людини, і, відповідно, вимірюється його успішність в житті (чого вже досяг і за що ще потрібно боротися).

 • . 3

  Зазвичай в суспільстві викликають схвалення дії на його благо. Як бути корисним суспільству? Перш за все це виражається в патріотизмі. Любов до великої і малої батьківщини може продиктувати багато благородні вчинки. «Маленькі справи» на благо власної вулиці, подвір’я, міста чи села вже будуть важливі. Адже країна не може жити без участі своїх громадян у вирішенні спільних завдань. Та й просто виконуючи свою власну роботу добре, людина приносить користь суспільству.

 • . 4

  Людина і соціум постійно взаємодіють один з одним. Як суспільство впливає на особистість? Головним чином це відбувається через соціальне оточення, адже для кожного важливі схвалення і позитивна оцінка близьких і знайомих. А приниження (хоча часом і буде «загартуванням», допомагаючи виробити вміння визнавати і виправляти свої помилки) надає на особистість негативний вплив, породжуючи відчуття незадоволеності і безпорадності. Не варто також забувати про те, що на людину не можуть не впливати моральні норми і цінності, прийняті в тому середовищі, де він живе. Такі критерії беруть участь у формуванні його особистих установок, культури, норм поведінки.

 • . 5

  Але куди вони зараз поділися, ці норми? Як жити в сучасному суспільстві, де, здається, морально-моральні установки впали до рівня «нижче плінтуса»? Релігійні норми не цікавлять маси, інститут сім’ї — «колиска» суспільства — зазнав краху, все більше дискредитуючи і піддаючись нападкам з боку апологетів «нетрадиційних» форм сімейного існування. . . Часом створюється враження, що люди розучилися мислити і слідують лише тваринам інстинктам.

 • . 6

  Але все зовсім не безнадійно. Як свого часу співав Ігор Тальков: «Цей світ не стане краще і не стане він добрей, якщо самі ми добрішими не будемо». Не тільки соціум впливає на людей, а й люди — на нього. Як управляти суспільством? Найлегше — так само, як воно впливає на своїх членів — через соціальне оточення. Одна людина не може змінити весь світ, але цілком здатний вплинути на ту його частину, в якій живе. Через свою діяльність, особистий приклад. Ніщо не робить на людей такого впливу, як позитивний досвід успішного в житті важливого людини. Кожен є важливим і значущим для своїх близьких та оточення, а тому може вплинути на них.

 • . 7

  Якщо надати позитивний вплив хоча б на малу частину суспільства — своє близьке соціальне оточення, то поступово буде змінюватися в кращий бік світ навколо і живуть у ньому люди. А багато людей вже здатне змінити не тільки себе і своїх близьких, а й установки соціуму, визначати, що в ньому важливо, а що — ні. Тобто все ж одна людина здатна змінити світ, діючи спільно з іншими.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :