Як множити в екселя, множення в Excel

як множити в екселя, множення в excel

Вам знадобиться
 • Знаки = і *
 • Відносний адресу комірки
 • Абсолютний адреса комірки
 • Вбудована функція «ПРОИЗВЕД»
 • Вікно «Параметри» з меню «Сервіс»
Інструкція
 • . 1

  Програма MS Excel — це табличний процесор, призначений для роботи з табличними даними в електронному вигляді, їх сортування, оптимізації, статистичної обробки, побудови діаграм. У програмі MS Excel, наприклад, можна виконати фінансові та бухгалтерські розрахунки, вести облік матеріальних цінностей, підготувати діаграми для презентацій. Файл MS Excel називається робочою книгою. Виконувати розрахунки в робочій книзі MS Excel зручно. Дані з осередків таблиць можна складати, множити, ділити, застосовувати до даних вбудовані функції Excel. Рядки в аркуші робочої книги Excel пронумеровані, а стовпці позначені буквами латинського алфавіту.

 • . 2

  Осередок, що містить дані, знаходиться на перетині рядка і стовпця і може мати адресу, наприклад N 5, де N це позначення стовпця, а 5 — номер рядка. Як множити в excelданние з одного осередку на дані з іншої? Виділяють комірку, де буде знаходитися формула. Будь формула починається зі знака одно. Після знака одно повинна йти посилання на клітинку (адреса комірки), дані якої є множником. Адреса комірки можна написати вручну, а можна просто клацнути мишею на клітинці і її адресу сам з’явиться у формулі. Потім набирають знак помножити (в Excel це *) та адреса другого осередку-множника. Наприклад, формула може виглядати так: = B 3 * D 3. Множників може бути більше двох: = B 3 * D 3 * F 3 * H 3.

 • . 3

  У наведеному вище прикладі використані відносні адреси комірок. При копіюванні формули в іншу комірку відносні адреси також відповідно змінюються. Як помножити в excelданние, якщо необхідно, щоб при копіюванні формули адреси комірок в ній залишалися незмінними? У цьому випадку треба використовувати абсолютні адреси комірок. Абсолютний адреса комірки отримують з відносного додаванням перед позначенням стовпця і перед номером рядка знаку $. Наприклад, $ N $ 5 — абсолютний адресу. Куди б не копіювали формулу виду = $ B $ 3 * $ D $ 3, вона залишиться незмінною. Змішана адреси осередків містять або абсолютну рядок і відносний стовпець, або абсолютний стовпець і відносну рядок. Наприклад, N $ 5 або $ N 5.

 • . 4

  За допомогою вбудованих функційтакже можна реалізувати множення в excel. Викликають майстер функцій кнопкою fx з панелі інструментів або з меню Вставка => Функція. Вибирають категорію функцій «Математичні». Для множення потрібно вибрати функцію «ПРОИЗВЕД». Тут же, у вікні майстра функцій, можна подивитися довідку з обраної функції. Функція множення «ПРОИЗВЕД» може мати два і більше аргументу. Слідуючи покроково вказівкам майстра функцій, виконують множення. Формула відображається в рядку формул, при необхідності її можна коригувати. Для коригування формули безпосередньо в комірці на осередку з формулою виконують подвійне клацання лівою кнопкою миші.

 • . 5

  За умовчанням в аркуші робочої книги відображаються значення. Табличний редактор excel дозволяє також відображати формули замість значень. Для того щоб побачити формули в аркуші робочої книги з меню вибирають Сервіс => Параметри. У вікні «Параметри» на вкладці «Вид» в групі «Параметри вікна» ставлять галочку в полі «формули». Режим відображень формул зручно використовувати при редагуванні і перевірці розрахунків. Щоб повернути відображення значень на лист робочої книги пташку в полі «формули» необхідно прибрати.

 • . 6

  Додавання, віднімання, ділення, множення чисел — всі ці арифметичні дії можна виконувати в Excel. У формулах можна використовувати не тільки адреси осередків, а й просто числа: = 5 + 3 * 9. Порядок виконання операцій при необхідності змінюють за допомогою круглих дужок. Наприклад, = 5 + 3 * 9 — спочатку виконується множення, а потім складання. Результат обчислень: 32. Формула виду = ( 5 + 3) * 9 відобразить в комірці результат 72, оскільки спочатку виконати додавання ( 5 + 3), а потім множення 8 * 9. Суму значень виділених осередків Excel відобразить внизу праворуч у рядку стану. Замість суми можна задати відображення інших значень. Вибір роблять в контекстному меню рядка стану.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :