Як налаштувати дискові гальма на велосипеді?

як налаштувати дискові гальма на велосипеді?

Вам знадобиться
 • Набір ключів
 • Набір викруток
Інструкція
 • . 1

  Велосипедні дискові гальма бувають гідравлічними і механічними. Як у першому, так і у другому є свої достоїнства і недоліки, але принцип дії схожий. Крім того, після установки і ті й інші вимагають настройки. Потрібно розглянути, як налаштувати дискові гальма на велосипеді, починаючи з гідравлічних. Спочатку необхідно встановити на втулку ротор, встановити колесо на місце і ексцентриком затягнути вісь. Потім прикручується перехідник, а вже на нього не до кінця вкручується каліпер (при цьому він повинен вільно «плавати»). Тепер, затискаючи ручку гальма, потрібно перевірити, на однакове чи відстань висуваються при цьому колодки. Після того як колодки затискають ротор, каліпер зазвичай встає на місце. Якщо цього не сталося, йому можна допомогти прокручуванням колеса рукою взад-вперед.

 • . 2

  Як тільки каліпер встане на місце, потрібно поперемінно затягнути верхні і нижні болти кріплення. Тепер гальмівні колодки каліпера необхідно довести до ротора на необхідну відстань. Робиться це шляхом різкого неодноразового натискання на ручку гальма. Далі гальмо потрібно відпустити і прокрутити колесо, перевіряючи при цьому, щоб колодки не зачіпали ротор. Якщо одна з колодок зачіпає ротор, тоді потрібно розслабити кріплення каліпера, трохи зрушити його у бік цієї колодки і знову затягнути кріплення. Перевірити результат і в разі необхідності процедуру можна повторити. Якщо ж обидві колодки чіпляють ротор, їх потрібно розвести в різні боки, розкрутивши регулювальний болт на ручці гальма. І навпаки, якщо колодки розташовані занадто далеко від ротора, регулювальний болт потрібно трохи затягнути. Після завершення всіх налаштувань потрібно ще раз повністю перевірити дискові гальма і підтягнути болти всіх кріплень.

 • . 3

  Механічні велосипедні гальма налаштовуються схожим чином. Потрібно встановити ротор на втулку, потім поставити поставити колесо на місце і закрутити болтами вісь. У порівнянні з гідравлічними гальмами, механічні більш чутливі до зрушення осі колеса, тому вісь краще затискати сидячи на велосипеді або притискаючи його вилку, щоб у майбутньому не виникало звуку тертя колодок об ротор. Далі, як і у випадку з гідравлікою, потрібно приєднати перехідник, а до перехідника каліпер, не затягуючи при цьому його до упору. Статичну колодку потрібно витягнути на половину обороту гвинтика, що регулює її положення. За допомогою пальця потрібно злегка притиснути каліпер до ротора з боку нерухомої колодки, при цьому потрібно добитися щоб площини колодки і ротора збіглися.

 • . 4

  Після цього потрібно обережно закриття болти кріплення каліпера так, щоб не зрушити його убік. Проводити дані дії краще з повністю від’єднаним тросом. Затягнувши болти кріплення, потрібно відвернути назад половину обороту регулювального болта і перевірити точність розташування колодок щодо ротора. Для цього можна провернути колесо і дивлячись на просвіт між колодками і ротором визначити відстань. І нарешті, потрібно встановити тросик на своє місце так, щоб колодки при відпущеному тросі не чіпляє ротор. Під час експлуатації велосипеда потрібно періодично проводити огляд кожного вузла велосипеда, особливо гальм. Тросики не повинні бути затиснуті або пошкоджені. Колодки за час роботи поступово стираються, отже періодично їх потрібно буде міняти.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :