Як налаштувати першу струну: на допомогу початківцям

як налаштувати першу струну: на допомогу початківцям

Вам знадобиться
 • Гітара
 • Струни
 • Камертон
Інструкція
 • . 1

  Починаючому гітаристу в перший час доводиться вчитися не тільки правилам посадки з інструментом, положення рук при грі, освоювати ази звуковидобування і притиснення струн, а й таких речей, про які музиканти, які навчаються на інших інструментах, навіть не замислюються. Справа в тому, що всі струнні інструменти потребують щоденної правильному налаштуванні, і гітара в тому числі. Щоб гітара за звучанням струн відповідала своєму стандартному ладу (шестиструнна гітара має мі-мінорний лад) і могла бути співзвучна з іншими інструментами при грі в ансамблі, її налаштовують по камертону.

 • . 2

  Також її можна підлаштувати по будь-якому інструменту, що має постійний звуковий діапазон (наприклад, за допомогою духових інструментів, що не вимагають настройки з самого моменту виготовлення, або піаніно, яке вимагає настройки, але раз на півроку) . Зазвичай достатньо дізнатися і навчитися такій дії, як налаштувати першу струну гітари, а вже потім по ній налаштовувати всі інші. Правда, при цьому потрібно мати непоганий музичний слух. Тоді буде легко обійтися камертоном, котрий подає якийсь один стандартний музичний звук (найчастіше їм є звук «ля»). Притискаючи пальцем лівої руки струну № 1 на п’ятому ладу, домагаються повного збігу її звуку зі звуком «ля» звучного камертона.

 • . 3

  Крім цього, починаючому гітаристу завжди знадобиться знання того, як зав’язувати струни при їх заміні на новий комплект. При інтенсивній грі і недотриманні елементарних правил догляду за інструментом, струни швидко приходять в непридатність. Важливо знати, як правильно натягувати струни при їх повної заміни. Заміна проводиться по черзі, починаючи з першої струни. Не потрібно до повного завершення операції сильно натягувати струни. Замінивши всі шість струн на нові, можна приступати до їх повної налаштуванні на потрібний звук. Підтягуючи колкового механізмом чергову струну, домагаються її правильного звучання.

 • . 4

  А тепер коротко про те, як налаштувати 6-струнну гітару. Як налаштовується струна № 1, описано вище. Другу струну налаштовують по відкритій перший, але при цьому струна № 2 притискається на Vладу. Ці звуки повинні повністю збігатися (звучати в унісон). Далі, притиснувши третю струну на IV ладу, домагаються її унісону з відкритою струною № 2. Струну № 4, затиснуту на V ладу, потрібно налаштувати на відкритий звук струни № 3. Точно також, якщо притиснути на тому ж ладу струни № 5 та № 6, то вони повинні відповідати звукам попередніх струн. Знання того, як поміняти струни на електрогітарі, мало чим відрізняється від уміння замін струн на звичайної гітарі. Є, звичайно, електрогітари з навороченим струнотримачем, пересувним нижнім порожком, але в них розібратися не складає ніяких труднощів.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :