Як написати доповідь до захисту диплома? Захист диплома: доповідь

як написати доповідь до захисту диплома? захист диплома: доповідь

Вам знадобиться
 • Доповідь
 • Методичка
Інструкція
 • . 1

  Дипломна робота — це кваліфікаційна підсумкова робота кожного п’ятикурсника, будь то студент-фахівець, будь то студент-магістр. Це творча і самостійна робота учня під наглядом наукового керівника, якого студент вибирає сам. На підготовку роботи виділяється певний час. Тема дипломної роботи буде вказана в дипломі студента. Якщо студент планує продовжити навчання, то, найімовірніше, він буде розвивати тему підсумкової роботи.

 • . 2

  Для захисту дипломної роботи призначається певний день. Для цієї процедури збирають спеціальну комісію з викладачів, які будуть оцінювати роботи. У цей день виступають багато інші студенти, і, найімовірніше, всі вони будуть присутні під час захисту інших. Від правильної подачі роботи залежатиме не тільки оцінка, а й інтерес інших до цієї теми. У день захисту студент зачитує тільки доповідь. Можна сказати, що його учень складає виключно для себе, як шпаргалки. Адже гортати весь диплом з 30 — 40 сторінок дуже незручно.

 • . 3

  Можна виступати і без заздалегідь підготовленого тексту, однак, під час виступів студент може збитися, буде втрачена логічний ланцюжок. Про те, як писати доповідь до диплома, спочатку інформують студентів. Він повинен мати певну структуру. При підготовці доповіді варто враховувати, що час, який приділяється на виступ, максимум становитиме 5 — 10 хвилин. Отже, доповідь не повинна бути великою і розтягнутим. Варто прибрати всі зайві слова і пропозиції з тексту.

 • . 4

  Є безліч методичок, в яких описується, як скласти доповідь на захист диплома. У кожній з них вказується, що студент повинен назвати під час виступу предмет і об’єкт дослідження. Далі вказуються мета підсумкової роботи і поставлені завдання. Варто починати з теоретичної частини та плавно перейти на практичні результати. Доповідь до диплому повинен бути максимально інформативним і послідовним. Не варто забувати про актуальність теми роботи. У якій сфері і для чого корисно дослідження. Важлива увага варто приділити ілюстраціям, графіками і діаграмами. Це допомагає публіці краще сприймати.

 • . 5

  Доповідь на захист диплома варто перечитати кілька разів, щоб переконатися, що він бездоганний. Кожна пропозиція в доповіді має бути підтверджено якимись фактами. Членам комісії варто надати роздаткові матеріали, щоб перед їх очима був наочний план виступу. Наприкінці захисту потрібно дати рекомендації за рішеннями тих чи інших питань, подякувати всім за увагу. Після цього викладачі та присутні можуть ставити запитання. Якщо до диплома додається презентація, то біля кожного пункту плану варто вказати номер слайда. Це полегшить виступ. Воно пройде плавно і закінчиться успішно.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :