Як написати коментар до тексту ЄДІ?

як написати коментар до тексту єді?

Вам знадобиться
 • Проблема даного тексту
 • Приклади з життєвого досвіду
 • Розуміння позиції автора
 • Цитати з тексту
 • Приклади з художніх творів
Інструкція
 • . 1

  Як писати коментар до тексту ЄДІ, знає не кожен випускник. ЄДІ з російської мови, є одним з обов’язкових предметів. У частині А запропоновано певну кількість питань, мінливий щороку, і до них чотири варіанти відповідей. Частина В являє собою послідовність цифр або словосполучення, вибрані з тексту. А ось частині С часто бояться, і багато хто навіть не приступають до цих завдань. Частина С зобов’язує написати твір-роздум на тему проблеми, яку потрібно самостійно виявити в тексті. Отже, для початку варто виділити проблему.

 • . 2

  Проблема пишеться коротко. Може виражатися риторичним питанням. і складатися всього з декількох пропозицій. Головне правильно почати твір. Переходимо до основного. Коментар до тексту представляє собою розгорнуте пояснення до проблеми. Варто звертати увагу на те, щоб були відсутні фактичні помилки, бо за них знімають бали. Потрібно сказати трохи про дану проблему і звернутися до життєвого досвіду, привести небудь невеликий приклад. Так розкривається суть міркування.

 • . 3

  Коментар частини З допускає застосування цитування. Цитати беруться з прочитаного тексту. У даних рядках повинна простежуватися проблема, яка позначена, а не інша, так як в тексті найчастіше приховано кілька проблем. Суцільне цитування або простий переказ тексту забирає бали або взагалі ніяк не оцінюється.

 • . 4

  Наступним кроком є формулювання позиції автора. Перекручувати факти не слід, так як фактична помилка теж забирає бали. Просто синонімічні словами потрібно висловити думку автора. Але не слід давати йому оцінку.

 • . 5

  Власна думка ви можете супроводити особистим життєвим досвідом або на прикладі рідних, близьких, знайомих або просто розповісти те, про що привелося почути. Власна думка не повинно провокувати перевіряючого на негативне ставлення. Не варто варто вживати «гучних» слів. Бажано, не суперечити автору і думку висловлювати виключно з обраної проблеми.

 • . 6

  Необхідно привести не менше двох прикладів з художньої, публіцистичної або наукової літератури. Вказавши назву джерела і автора. Не можна спотворювати дані. Прислів’їв, приказки, цитати (дослівні) теж вважаються прикладом. Потрібно знайти твори з такою ж проблемою і показати, як вона сформульована тут.

 • . 7

  У висновку проблема, поставлена на початку тексту. формулюється трохи інакше, наприклад за допомогою синонімів. Висновок ніби підводить підсумок всьому вищесказаному і складається з одного або декількох пропозицій. Можна використовувати так само риторичні запитання. Якщо учень не володіє творчими здібностями, це не означає, що не потрібно приступати до частини С. Тому що твір слід писати за певним шаблоном і прояв творчості не гарантує отримання високих балів на ЄДІ.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :