Як написати рецензію?

як написати рецензію?

Вам знадобиться
 • Першоджерело
 • Комп’ютер
 • Папір
 • Думки
Інструкція
 • . 1

  Рецензія, або в дослівному перекладі з латинської «розгляд», є обов’язковим атрибутом будь дипломної чи курсової роботи, наукової праці, претендує на присвоєння наукового ступеня або звання. Рецензії пишуться на фільми, вистави, твори художньої та публіцистичної літератури, та чи мало ще на що. Але незалежно від того, на що пишеться рецензія, необхідно дотримуватися декількох обов’язкових умов написання рецензії. Як правило, рецензія повинна вміщатися на одному максимум двох аркушах формату А — 4 друкованого тексту, думки в ній повинні викладатися коротко, але разом з тим дохідливо і аргументовано. Іншими словами суб’єктивна думка автора рецензії має підкріплюватися об’єктивними фактами.

 • . 2

  Отже, припустимо, що потрібно написати рецензію на дипломну роботу випускника вузу чи технікуму. На роль рецензента зазвичай призначається відповідальна посадова особа, компетентну у питанні, досліджуваному в процесі написання цієї роботи. Як правило, це можуть бути керівники організацій або їх структурних підрозділів. Загальноприйняті правила написання рецензії припускають, що починається вона з інформації про автора роботи і темі дипломних досліджень. Потім зазначається, у чому полягає важливість і своєчасність обраної теми для тієї чи іншої галузі життєдіяльності.

 • . 3

  Буде потрібно оцінити глибину теоретичних викладок, що використовуються в роботі, значення практичних досліджень і розрахунків, новаторських ідей і розробок. Не можна обійти увагою знання студентом спеціальної термінології та вміння володіти нею. Якщо в роботі присутні розрахунки, обов’язково потрібно оцінити їх коректність. На завершення необхідно підкреслити всі плюси роботи, зупинитися на недоліках і винести остаточний вердикт у вигляді оцінки. Завершується рецензія зазначенням прізвища та ініціалів автора, його займаної посади і підпису, яка засвідчується печаткою організації.

 • . 4

  Частіше за інших в реальному житті рецензуються твори літератури. Перше і головне правило — перш ніж взятися писати рецензію, потрібно обов’язково ознайомитися з твором, причому не просто прогледіти окремі сторінки, а уважно прочитати його. Рецензія на літературне творіння повинна мати помітне, здатне викликати інтерес і в той же час співзвучне з темою назву. Вступ повинен позначити напрям критики, а сам текст має бути одночасно коротким і точним, аргументованим, здатним зацікавити читача. І звичайно висновки, так званий вирок рецензента. Починатися рецензія обов’язково повинна з вказівки назви твору та його автора, позначення жанру. Незайвим буде відзначити новинка це, або не раз перевидавалася екземпляр.

 • . 5

  Далі, роблячи акцент на головних героях, проаналізувати головні моменти твору, використовуючи критичне або нейтральне напрямок, оцінити його місце в творчості письменника, порівняти з аналогічними працями інших авторів, торкнутися достоїнств і недоліків тексту. Завершити рецензію потрібно висновками і оцінкою, яку робота заслуговує. Робота і кар’єра критика, що працює в тій чи іншій сфері діяльності, будь то література, кіно, театр, світ моди або шоу бізнес, безпосередньо залежить від його таланту та вміння зацікавити пересічного обивателя своїми публікаціями. Ось що потрібно враховувати, працюючи над критичною статтею. Загальне враження від оцінюваного об’єкта. Воно може бути сильним, слабким, розрізненим, приємним чи ні. Наскільки послідовний і логічний сюжет.

 • . 6

  Чи достовірні і природні герої, їх психологія. Наскільки вони симпатичні і які почуття викликають. Важливу роль відіграють мова і стиль подачі, достовірність твори, як в цілому, так і в дрібницях. Наприклад, чи відповідають костюми, спосіб життя, мова саме того періоду, в якому відбувається дія. Якщо присутні елементи фантастики, то наскільки органічно вони вписуються в сюжет. Особливу увагу варто приділити психології відносин. Проаналізувати внутрішні мотивації вчинків і їх природність. Велике значення має основна думка твору, наскільки він етична, розумна і оригінальна і що автор хоче сказати нею.

 • . 7

  Чи вдалося відобразити авторську ідею. Не останнє місце в рецензії варто приділити унікальності та оригінальності ідеї. Якщо, здається, що оцінювана робота відкриває собою новий жанр або напрямок, потрібно неодмінно відзначити це, а за наявності помилок і ляпів, звернути на них увагу автора і аудиторії. Обов’язково виділяти суспільне, історичне і соціальне значення оцінюваної роботи в тому випадку, якщо в ній є моменти, які відіграють важливу роль у патріотичному вихованні або національній самосвідомості. Ну і вже щоб до кінця правильно написати рецензію, доведеться зупинитися на затребуваності та актуальності твори, цінність і користь для глядача чи читача.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :