Як написати репортаж: поради від професіоналів

як написати репортаж: поради від професіоналів

Вам знадобиться
 • Об’єктивність
 • Грамотність
 • Поінформованість
 • Інтерес до заходу
Інструкція
 • . 1

  Тому ж, хто цікавиться тим, як написати репортаж, можна порадити побільше практикуватися в цій справі. Навіть якщо роботи ніхто не стане читати, такий процес стане відмінним тренуванням для «пера». У процесі написання таких робіт можна створити неповторний авторський стиль, який був би пізнаваний серед інших текстів. Корисно також читати чужі статті, спілкуватися з запеклими журналістами, що додасть неймовірний досвід. Те ж саме можна сказати і тому, хто замислюється над тим, як знімати репортаж. Цей жанр фотожурналістики можна назвати найбільш простим, так як придумувати сюжет тут не потрібно: його надає реальність. Однак тут неможливо щось змінити, і тому постановочні фотографії можуть виявитися куди простіше для початківців.

 • . 2

  Завжди необхідно критично ставитися до своїх творінь: перечитувати і переглядати не один раз. А кожен раз, створюючи нове, необхідно намагатися перевершити самого себе. Слова потрібно використовувати найбільш влучні і лаконічні, не підпускаючи при цьому помилок, не забуваючи і про гумор. Ось, як писати репортаж, щоб він виходив все краще і краще. При цьому, текст репортажу повинен бути структурований і коректний. Немає сенсу перевантажувати його порожніми фразами. Все в роботі повинно мати причинно-наслідкові зв’язки, підкорятися логіці, бути зрозумілими і доступними читачеві. І, звичайно, не треба «лити води», обесценивающей будь-який текст.

 • . 3

  Відповідаючи на питання, як зробити репортаж, слід, перш за все, відзначити, що необхідно висвітлювати швидко розвиваються події. Репортер повинен зуміти відобразити динаміку, встигаючи і коментувати їх. Не зайвим буде розповісти передісторію, висловити власні почуття з приводу того, що відбувається.

 • . 4

  І, звичайно, кожного початківця автора турбує проблема: як вести репортаж. Тут важливо заздалегідь скласти список питань і запам’ятати їх, щоб не заглядати в шпаргалку кожну хвилину. Найголовніше при створенні репортажу — стримування емоцій, які можуть пошкодити об’єктивності висвітлення заходах, а адже саме вона є головною метою в роботі репортера.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :