Як написати відгук на позовну заяву?

як написати відгук на позовну заяву?

Вам знадобиться
 • Позовна заява та додані до нього документи
 • Папір, комп’ютер
 • ЦПК і норми матеріального права
Інструкція
 • . 1

  Отримавши позовну заяву і ознайомившись з ним, перше, що варто зробити — намітити план відзиву на позов. Як правило, судовий документ містить кілька позицій, на яких позивач обгрунтовує свої доводи. На кожен пункт слід дати розгорнуте заперечення з посиланнями на закон і докази. У разі сумнівів або незнання законів і нерозуміння юридичної мови, можна сходити на консультацію до юриста, підготувавши відгук відгук разом з ним.

 • . 2

  Необхідно відзначити, що відгук на позов не є обов’язковим за цивільному судочинству. Швидше, це — право відповідача. Тим часом, до відгуків федеральні і світові судді ставляться позитивно. Набагато простіше дізнатися і зрозуміти позицію сторони, викладену на папері грамотною мовою. В арбітражному процесі, навпаки. Суди покладають обов’язок за поданням відкликання або заперечень. Як показує арбітражна практика, добре складений відгук часто впливає на результат справи на користь відповідача. До речі, це ж можна сказати і про відгуки, складених при розгляді справи в судах загальної юрисдикції. У практиці зустрічаються судові рішення, де мотивування повністю списана з відкликання відповідача.

 • . 3

  Так само як і позовну заяву, заперечення має містити такі реквізити: найменування та адресу суду, відомості про сторони та їх адресах, не буде зайвим вказати номер справи. До речі, в арбітражі це вимога обов’язково. У самому відкликання слід детально викласти всі доводи, за якими відповідач згоден або не згоден з позовною заявою. За російськими законами, як цивільний, так і арбітражний процес відрізняються змагальністю і рівноправністю. Тому в відкликання допускається не тільки спростовувати доводи позивача, а й робити власні розрахунки, наводити докази і вказувати норми матеріального права.

 • . 4

  Обсяг відкликання за законом не містить обмежень. Однак слід пам’ятати про те, що викладати свої думки потрібно тільки по суті заявлених позовних вимог. Ніяких ліричних відступів і «води»! Якщо відповідач або третя особа, складові відгук, говоритимуть про обставини, що не мають відношення до справи, суд просто не прийме їх до уваги і повністю проігнорує. У випадку зазначення у запереченнях на наявність будь-яких документів чи інших доказів, їх необхідно докласти до відкликання. Якщо є необхідність, до документа можна додати клопотання про витребування яких доказів, які сторона самостійно добути не може.

 • . 5

  Заперечення на позов складаються за кількістю осіб, що у справі. Аналогічне правило пред’являється і до прикладеним документам. У заключній частині відкликання необхідно викладати своє прохання до суду: про відмову в позові, про часткове задоволення позовних вимог, про припинення провадження у справі і т. п. Відгук на позов можна надіслати поштою. Краще зробити це заздалегідь рекомендованим листом з повідомленням. Тоді про дату отримання судом листи, буде відомо відправнику. Другий варіант вручення відкликання — передача його до канцелярії суду. Тоді на власному примірнику потрібно поставити штамп з відміткою суду про отримання. І третій варіант — прилучення заперечень до матеріалів справи безпосередньо в судовому засіданні.

 • . 6

  У підготовчій частині судового засідання суддя, як правило, з’ясовує наявність клопотань. Одним з таких і є прохання про прийняття судом відкликання. виясняетВозраженія на позов слід відрізняти від зустрічного позову. Останній подається за правилами позовного провадження і оплачується держмитом. До відзиву на позов мито не потрібна. Після вручення сторонам усіх документів, суд з’ясовує про необхідність надання часу для ознайомлення. Прилучення відгуку не означає відкладення розгляду справи. У судовому засіданні оголошується перерва на 15 — 20 хвилин, щоб сторони ознайомилися з знову які надійшли паперами. Потім процес відновлюється.

 • . 7

  Складність написання відгуку на позов залежить від категорії справи, ступеня знань боку і деяких інших обставин. У кожному разі, при надходженні позову, не потрібно лякатися. Слід сісти, як слід обміркувати всі доводи і простою мовою викласти їх на папері. Решта залежатиме від наявності доказів.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :