Як написати заяву на один день за свій рахунок?

як написати заяву на один день за свій рахунок?

Вам знадобиться
 • Поважна причина
 • Папір
 • Ручка
 • Хороші відносини з начальством
Інструкція
 • . 1

  Якщо особисті обставини, як то кажуть, приперли до стінки, а стосунки з керівництвом на роботі не вийшли на той рівень, коли можна просто відпроситися, з урахуванням минулих і майбутніх заслуг, доведеться писати заяву за свій рахунок на один день. Процедура ця досить поширена, відпрацьована, і не викликає ніяких труднощів ні у роботодавців, ні у фахівців кадрової служби. У статті 128 Трудового кодексу цей випадок обговорений, стало бути, надання додаткових відпусток без збереження заробітної плати (як це правильно називається) — своєрідний вид соціальних гарантій працівника. Мотивація чітко в Законі не вказана — «сімейні обставини або інші поважні причини».

 • . 2

  Варто відразу обмовитися, що Кодекс говорить не про обов’язок керівництва надати відпустку за свій рахунок, а лише про можливість його надання. Тобто — все в руках начальства. Трапляється адже, що ні кадрового резерву, а раптово вирвати ланка з ланцюга виробничого чи адміністративного процесу — просто неможливо. У такому випадку, коли працівник пише заяву на день за свій рахунок, він повинен так викласти вагому поважну причину свого вимушеної відсутності на роботі, щоб керівнику нічим було заперечити. Але завжди це має бути оформлено документально, на підставі заяви, на якому повинна бути резолюція начальника, і з віддачею відповідного кадрового наказу.

 • . 3

  Ніяких «ладно, дозволяю» бути не повинно. Словам властиво забуватися, а документ акуратно підшиє у справу, і буде доказом правоти працівника, якщо раптом йому будуть ставити прогул без поважних причин. Відповідна відмітка з’явиться і в табелі обліку робочого часу, що послужить для бухгалтерії підставою для правильного розрахунку заробітної плати. Отже, як написати заяву за свій рахунок на один день? На аркуші паперу (у деяких організаціях — на встановлених бланках) справа вгорі пишеться — кому, із зазначенням посади, прізвища та ініціалів, від кого, з тими ж атрибутами, далі, по центру аркуша — заяву. Викладається суть прохання з вказівку конкретного терміну необхідного відпустки.

 • . 4

  Обов’язково пишеться причина, що викликала цю необхідність. Для лояльного начальства, ймовірно, цілком буде досить «за сімейними обставинами». Але деяким керівникам цього здасться мало — потрібно більш глибока мотивування, можливо, навіть з надання підтверджуючих документів. І не заперечиш — в Кодексі безпосередньо сказано, що причина повинна бути поважною. А ступінь поважності оцінює, на жаль, начальство. Не варто плутати заяву на відпустку за свій рахунок і заяву на відгул в рахунок відпустки на 1 день — це поняття різні. Дуже часто, в організаціях зі складною структурою, на заяві може знадобитися розпис керівника структурного підрозділу, що з ним узгоджено питання про відсутність працівника у зазначений термін.

 • . 5

  Для додання наданим одноденному відпустці за свій рахунок офіційної сили, працівник повинен обов’язково ознайомитися з наказом, поставивши при цьому свій підпис. Нехай це формальність — але, згідно із законодавством, якщо працівник не вийшов на роботу, не ознайомившись з наказом, це може розглядатися, як прогул. Так що, краще не поспішати, і дочекатися потрібних документів. Працівнику не варто забувати, що дні, взяті за свій рахунок, не враховуються в випробувальний термін, призначений при прийомі на роботу, в розрахунковий період для обчислення середньої зарплати, до страхового стажу. Крім того, якщо в цей день він захворіє, то нарахування за лікарняним листком за день відпустки проводитися не будуть.

 • . 6

  Можна, звичайно, напісатьзаявленіе на один день в рахунок відпустки. Зразок напевно повинен бути в кадровій службі підприємства (організації). Законодавство не забороняє цього, важливо лише, щоб одна половина відпустки, 14 днів, була взята протягом року разом. Однак, як показує практика, роботодавці вкрай неохоче йдуть на таке. І справа тут не в їх шкідливості. Просто дроблення відпусток на занадто дрібні періоди призводить до значних складнощів при бухгалтерських розрахунках зарплати (адже за один день потрібно виплачувати, виходячи із середньої ЗП за останні місяці). Крім того, це пов’язано з громіздкими проводками з кадрових документам, пов’язане з великою ймовірністю допуску помилок, які спливають при комплексних перевірках діловодства.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :