Як написати заяву на прописку?

як написати заяву на прописку ?

Вам знадобиться
 • Паспорт
 • Згода власників житла
 • Бланк заяви Ф- 6
 • Час
 • Знання законодавства
Інструкція
 • . 1

  По суті, термін «прописка», що діяв у роки існування Радянського Союзу, давно вже виведений з офіційного вжитку і заміщений поняттям реєстрації за місцем проживання або за місцем перебування. Однак нові терміни занадто довгі, незручні в вимові, процедура, по суті, не змінилася, і тому серед людей назву «прописка» використовується набагато охочіше. Для простоти викладу в статті також буде використовуватися слово «прописка». Отже, згідно із законодавством Росії, кожен громадянин, незалежно від віку, повинен мати реєстрацію за місцем проживання. При зміні постійного місця проживання, або при вибутті на тривалий термін в іншу місцевість, він зобов’язаний протягом 7 днів зареєструватися (прописатися) на новому місці. Для цього він повинен звернутися у відповідні повноважні органи. У містах, селищах районного значення, закритих військових селищах і в прикордонній зоні цим займаються органи внутрішніх справ. У сільській місцевості та в невеликих містечках і селищах, де немає відповідних органів МВС, ці функції покладені на місцеві виконавчі органи влади — місцеві адміністрації. Саме туди подається заява на прописку.

 • . 2

  Маленький нюанс про семиденний термін, про який говорилося вище. Трапляються, на жаль, недобросовісні працівники поліції, які при перевірці документів у приїжджих пред’являють претензії, що вийшов семиденний строк з дня виписки за старим місцем проживання, і відразу приступають до складання протоколу про адміністративне правопорушення. А адже за порушення терміну нової реєстрації загрожує штраф від 1500 до 2500 рублів! 7 днів — з російськими-то відстанями? ! Треба твердо відстоювати свою абсолютно законну позицію — семиденний термін встановлено з дня прибуття до нового місця проживання — і ніяк інакше правові норми трактуватися не повинні. Тому, мабуть, буде раціональним не викидати квитки, які підтвердять дату прибуття в новий регіон проживання. Але й затягувати — теж не варто, адміністративні штрафи чималі. Крім того, можна підвести господарів житла, де людина розмістився на тимчасовий або постійний постій — штраф для них може бути теж серйозним — від 2000 до 2500 рублів! І ще один момент Семиденний термін встановлено не до завершення процедури прописки, а до дня подання заяви на реєстрацію. А сам процес, цілком зрозуміло, може протривати і значно довше.

 • . 3

  Наприклад, термін, встановлений для проведення процедури реєстрації за місцем проживання, відповідно до законодавства — 3 дня. Обчислюється від з моменту прийняття працівником паспортної служби ФМС всіх необхідних документів. Якщо ж документи передаються не в ФМС, а в низова ланка, наприклад, уповноваженим працівникам ТСЖ або паспортистам місцевих адміністрацій, цей термін зросте ще на 3 дня. Разом — шість. Але, як правило, працівники паспортної служби трактують цей термін, як шість саме робочих днів. Ось і набігає чималий термін, протягом якого громадянин знаходиться в повному злагоді з законом, незважаючи на те, що не має в паспорті штампу про реєстрацію. Отже, кому і як написати заяву на прописку. Як вже говорилося, воно подається в паспортні відділення ФМС (у просторіччі «в паспортний стіл»), або уповноваженою на те працівникам — паспортистам, визначеним для цього типу житла або місцевості. Форма заяви чітко встановлена, має найменування «форма № 6». Заповнюється особисто заявником, з акуратним і розбірливим внесенням у всі графи достовірних відомостей про себе. Там же вказуються дані людей, які надають житлоплощу. Обов’язково на заяві має бути підпис цієї людини. Паспортні працівники можуть вимагати і його особистої присутності при подачі заяви.

 • . 4

  До заяви необхідно додати такі документи: Паспорт громадянина РФ, для дітей віком до 14 років — свідоцтво про народження; Документ, що підтверджує підставу для вселення на зазначену площу. Це може бути ордер на зайняття житла, заява власника житла (написане в довільній формі з наданням документів, що підтверджують право власності). Власник, безумовно, повинен засвідчити свою особу паспортом. Якщо людина вселяється в житло, що належить йому, нехай навіть на пайову принципі, незалежно від розміру частки, (придбане, отримане у спадок і т. п.) — подаються відповідні документи на право власності. У разі вселення на житлову площу, яка знаходиться в муніципальній чи державної власності, обов’язковою умовою є наявність згоди (письмової) всіх повнолітніх, зареєстрованих там. Іноді може знадобитися заповнення адресного листка прибуття і листка статистичного обліку, хоча це і не входить в обов’язок заявника. Весь цей пакет документів приймається і ретельно перевіряється працівниками паспортної служби, встановлюється термін остаточного вирішення питання. Варто ще відзначити, що вся процедура, відповідно до Закону, проводиться абсолютно безкоштовно.

 • . 5

  Було розглянуто звичайний, так би мовити, класичний варіант подачі заяви на прописку. Але час не стоїть на місці. Зараз, з розвитком телекомунікаційних засобів, багато пишеться про те, як подати заяву на реєстрацію за місцем проживання через сайт державних послуг. Можливо, пройде якийсь термін, і це стане легкою і звичайною для всіх процедурою. Сьогодні ж більшість громадян йдуть, як правило, тернистою, але перевіреної доріжкою.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :