Як написати заяву на роботу?

як написати заяву на роботу ?

Вам знадобиться
 • Ручка
 • Бланк / лист
 • Увага!
Інструкція
 • . 1

  Якщо на робочому місці пропонують заповнити заяву на роботу, то частіше видають вже готовий бланк, щоб у майбутніх працівників не виникало різних питань за формою його написання. Бланк заповнювати легко, вписуючи свої дані. Проте в деяких випадках шановний бос може вручити чистий аркуш паперу і ручку і залишити майбутнього працівника наодинці зі своїми думками «а як писати заяву на роботу?!» Треба бути готовим і збройним! І ця стаття може допомогти. Для початку треба розібратися, з яких реквізитів складається цей вид документів: найменування адресата (до кого необхідно звертатися з проханням про прийняття на роботу), найменування адресанта (заявника), далі йде найменування документа, потім сама прохання з коротким, але точним поясненням, дата і підпис людини, що влаштовується на роботу.

 • . 2

  Як все це записувати разом? Наприклад: «Головному лікарю Дитячої Поліклініки № 5 Іванову Івану Івановичу від Петрова Петра Петровича, який проживає за адресою 555555, м. Москва, вул. Волошкова, 5, 5, тел. 555 — 555 «- ім’я адресанта, його контактні дані, ім’я адресата записуються у правому верхньому куті. Після цієї частини слід напис «заяву». І в цьому місці у всіх філологів, роботодавців і працівників виникає питання: «Акакія правильно написати заголовок?» Як правильно: прописом, друкованими літерами, з великої літери, великими буквами, все маленькими, з точкою чи без? А може кому поставити? Отже! Увага! Весь заголовок може бути написаний прописними літерами, після заголовка крапка не потрібно.

 • . 3

  Допускається і інший варіант написання — почати слово «заява» з великої літери. У другому випадку точка так само не потрібно. Після самої назви документа час переходити до написання основної частини документа. Тут, наприклад, пишеться: «Прошу прийняти мене на посаду заступника головного лікаря Дитячої Поліклініки № 5. Додаток: …» Звичайно, виникає питання, що писати в додатки. Туди треба вписувати всі свої досягнення! «… Копія диплома про вищу освіту в 1 екз., Трудова книжка і т. д.» Після цього в лівому нижньому кутку ставиться дата у форматі «ДД місяць РРРР року». І це буде виглядати, наприклад, так: » 21 жовтня 2013 року». І на одному рівні з датою, але з правого боку ставиться підпис заявника.

 • . 4

  Є кілька нюансів заповнення заяви на роботу. По-перше, якщо заява адресується організації, де людина вже працює, то адресні і паспортні дані у шапці документа йому вказувати не обов’язково. Буде досить вказати посаду в даній організації і цех / відділ, в якому він працюєте. Також у деяких випадках після слів «Прошу прийняти мене на роботу» можна вказати дату, з якої працівник будете значитися на даному робочому місці. Дату вказуєте у форматі ДД / ММ / РРРР. Пропозиція написання трудового заяви — це особливість організації. Це внутрішній документ, який не потрібно російським законодавством. Стаття ТК РФ передбачає наступні документи при укладенні трудового договору: паспорт, трудова книжка, страхове свідоцтво державного пенсійного страхування, документи військового обліку, довідка про наявність судимості або її відсутності. Писати заяву не обов’язково!

 • . 5

  Описаний вище зразок написання заяви на роботу довільний. Довільна сама форма, яка встановлюється організацією. Форма може бути доповнена, спрощена, ускладнена. Керівник організації і відповідно роботодавець в одній особі сам розглядатиме заяву і вкаже на можливі недоліки, якщо вважатиме, що вони в написаному кров’ю і потом заяві є. Після заповнення заяви на роботу також можуть попросити заповнити анкету про прийняття на роботу в бухгалтерії, яка буде зберігатися в особовій справі працівника. Таку анкету можуть просити заповнювати співробітників організації щороку з метою скласти психологічний портрет працівника і виявити його вміння, таланти. Цей документ опціональний, як і сама заява. Удачи в заповненні паперів! Якщо навіть заяву не несе законодавчої важливості — до його написання потрібно поставитися з усією серйозністю і відповідальністю!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :